Boston in Oklahoma nazaj v igri

Boston in Oklahoma sta na domačih tleh prišla do prvih zmag v letošnji končnici, Clippersi pa so po gostujoči zmagi ponovno prišli do prednosti domačega igrišča.

Boston je na gostovanju pri Chicagu dosegel nujno potrebno zmago in po dveh domačih porazih znižal zaostanek v zmagah na 1:2. Chicago je igral brez Rajona Ronda, ki se je poškodoval na drugi tekmi, ni pa še znano, kako hitro se bo po zlomljenem palcu na desni roki lahko vrnil na igrišče. Odsotnost Ronda se je Chicagu izredno poznala predvsem v napadu, ko igra Bikom nikakor ni stekla, v prvih dveh tekmah je Rondo zbral skupno 20 asistenc in imel pri tem samo 4 izgubljene žoge, na današnji tekmi pa je celotno moštvo Bikov imelo 14 asistenc in kar 17 izgubljenih žog.

Je pa Rondo vseeno ‘aktivno’ sodeloval v tekmi, saj je po eni izmed akcij Bostona skušal s klopi spotakniti Jae Crowderja.

Boston je dobil prvo četrtino za 18 točk, Chicago pa drugo za 15. Po odlični tretji četrtini Bostona pa se Chicagu v četrti ni več uspelo popolnoma približati gostom. Za Boston je Al Horford dosegel 18 točk in imel 8 skokov, Jae Crowder in Isaiah Thomas sta prispevala po 16 točk. Pri Chicagu je Dwayne Wade dosegel 18 točk, Jimmy Butler pa 14.

Če na prvi tekmi nihče izmed igralcev ni presegel mejo 20-ih točk, sta za to seveda tradicionalno poskrbela James Harden in Russel Westbrook. Harden je bil tokrat točkovno bolj uspešen – dosegel je 44 točk, zmage pa se je veselil Russel Westbrook, ki je 32-im točkam dodal 13 skokov in 11 asistenc. Westbrook je prvi igralec po Michael Jordanu, ki je na prvih treh tekmah končnice dosegel 30 točk ali več.

Tekma se je odločala v zadnjih sekundah. Po zadetih prostih metih Hardna je Houston 8 sekund pred koncem zaostajal za točko (113:114), na drugi strani je Westbrook zadel samo en prosti met, trojka za zmago pa je ob izteku igralnega časa pri Hardnu zgrešila cilj.

Pri Oklahomi je Taj Gibson dosegel 20 točk, pri Houstnu jih je 22 dal Lou Williams. Houston je vrgel 35 trojk in jih zadel 10. Oklahoma je 9 trojk dosegla iz 19-ih metov.

V Salt Lake Cityju so gostje po zaslugi izjemnega Chrisa Paula v zadnji četrtini vrnili domačinom za njihov ‘break’ na prvi tekmi v Los Angelesu.

Prva četrtina je nakazovala, da bodo domačini uspeli povesti v seriji, saj so jo dobili 34:21, Gordon Hayward pa je že v tem delu igre dosegel 21 točk, rekord kluba v končnici. Na koncu je zbral 40 točk, rekord kariere, toda to vseeno ni bilo dovolj za Los Angeles Clipperse in razpoloženega Paula, ki je bil glavni ‘krivec’ za delni izid 15:0, po katerem Utah ni več našel priključka.

Chris Paul je tekmo končal s 34-imi točkami, imel je še 10 asistenc in 7 skokov. DeAndre Jordan je dosegel 17 točk in 13 skokov. Tekmo je zaradi poškodbe desnega palca na nogi v drugi četrtini zapustil Blake Griffin in se ni več vrnil v igro. Za Utah še vedno ne igra Rudy Gobert, poleg Haywarda pa je največ točk dosegel George Hill, 26, Joe Johnson jih je prispeval 15.