Boston končno prek Spursov, Miami do novega poraza po podaljšku

Ponoči je bilo čez lužo odigranih devet srečanj, med katerimi so bili najbolj zanimivi obračuni med Spursi in Celticsi – slednji so končno upseli vpisati zmago v medsebojnih obračunih, pa tekma med aktualnimi prvaki, ki so še dvanajstič zapored premagali Clipperse, ter seveda med Miamiem našega Gorana Dragića, ki je moral po podaljšku priznati premoč Minnesoti.

Boston je letos doživel kar nekaj sprememb v sestvi svojega moštva, doživel izgubo enega svojih ključnih igralcev a se pod vodstvom Kyria Irvinga očitno zbral in od poškodbe Hayworda vpisal še peto zaporedno zmago. Ta ima še toliko večjo težo, saj so na domačem parketu suvereno s 108:94 premagali San Antonio, kar jim sicer ni uspelo že na zadnjih desetih medsebojnih obračunih od leta 2011. Boston, pri katerem so bili najbolj razpoloženi Irving (24 točk, 6 podaj), Brown (18 točk) in Horford (14 točk, 13 skokov), se je s peto zaporedno zmago in dvema porazoma povzpel na prvo mesto, kjer sta z istim izkupičkom še Orlando in Detroit.
Spursi so tokrat pogrešali bolj razpoloženega Aldridgea, ki je dosegel »le« 11 točk, kolikor jih je dosegel tudi Gasol. Najbolj razpoložen pri Teksačanih, ki so trenutno na 5. mestu zahoda, je bil Brandon Paul.

Po porazu proti Detroitu so se več kot očitno dobro pogovorili tudi pri prvakih, ki so tokrat brez večjih težav odpravili letos sicer dobre L.A. Clipperse, ki so tako vpisali še drugi zaporedni poraz, tokrat s 141:113. Clippersi, pri katerih še vedno manjka Miloš Teodosić, so se na domačem parketu enakovredno kosali zgolj v prvi četrtini, v drugi pa je začel mleti stroj Bojevnikov na čelu s Stephom Curryem in tako so gostje z izidom četrtine 40:29 naredili dovolj razlike za miren drugi polčas. Poleg Currya (31 točk, 6 podaj), so svoje dodali tudi Kevin Durant (19 točk, 7 skokov), Draymond Green (16 točk, 9 skokov) in Klay Thompson (15 točk, 6 asistenc).
Pri domačinih je bil najbolj razpoložen Danilo Gallinari z 19 točkami, Lou Williams in Blake Griffin sta jih dodala 17 oziroma 16, DeAndre Jordan pa je kot edini vpisal dvojni dvojček z 10 točkami in 11 skoki.
Clippersi imajo z drugim mestom na zahodu še vedno mesto prednosti pred aktualnimi prvaki.

Za nas najbolj zanimiva tekma pa se je odvila v Miamiu, kjer se je še enkrat več pokazalo kako zelo se Dragiću in druščini pozna odsotnost prvega zvezdnika Whitesidea. Vročica je namreč izgubila še tretjo domačo tekmo, tokrat pa so bili po podaljšku s 125:122 boljši Volkovi iz Minnesote. Pri domačih je bil najbolj pri metu Dion Waiters, ki je Vročico držal v igri v samem zaključku tekme in jim tudi priigral podaljšek, kjer pa je svoj razkošen talent pokazal Andrew Wiggins svoje pa je z mirno roko dodal še Jeff Teague. Omeniti velja, da je imel Waiters tike pred koncem podaljša še med za tri točke iz velike razdalje a je na žalost navijačev Vročice zgrešil.
Kljub temu je bil Waiters s 33 točkami najboljši strelec pri domačih, pri katerih je Dragić v 39 minutah dosegel 18 točk (8/12 za dve, 1/4 za tri, 1/2 prosti meti) ter dodal 6 skokov in 5 asistenc in ukradel 1 žogo, a je ob agresivni obrambi Volkov izgubil tudi 6 žog. Svoj delež je sicer s 23 točkami in 6 skoki dodal še Kelly Olynyk. Kot omenjeno pa je bilo to premalo za tokrat izredno razpoloženo trojko Wiggins-Towns- Teague, ki skupaj dosegla 65 točk.