Boston in Washington korak do drugega kroga

Rubrika:

Washington in Bostona sta na petih tekmah na domačem parketu dosegla tretjo zmago in sta tako samo še zmago oddaljena od polfinala vzhodne konference.

Washington je bil v napeti tekmi v končnici bolj zbran od Atlante. Bradley Beal in John Wall sta skupaj dosegla 47 točk. John Wall je dosegel 20 točk in 14 asistenc, zadel je tudi pomemben met za vodstvo domačih za štiri točke manj kot minuto pred koncem. Beal je dosegel 27 točk.

Pri Atlanti je bil najboljši Dennis Schroder, ki je dosegel 29 točk in imel 11 asistenc. Eno od petih trojk, izenačenje rekorda kariere, je zadel za približanje Atlante na 99:101, vendar je bila po naslednjem zgrešenem napadu Paula Millsapa, ki je dosegel 21 točk in imel 11 skokov, tekma odločena. Zadnji igralec Atlante, ki je v končnici dosegel vsaj 25 točk in 10 asistenc je bil Pete Maravich leta 1973.

Washington lahko serijo odloči v petek v Atlanti.

Po dveh porazih na začetku serije je Boston dosegel tri zaporedne zmage. V tem formatu končnice se je 24-krat v zgodovini zgodilo, da je ekipa na domačem parketu zgubila prvi dve tekmi. Samo trem ekipam je po tem uspelo napredovati.

Tekma je bila izenačena prve tri četrtine, v zadnji četrtini pa je Bostonu uspel delni izid 20:5 in Chicago se ni več uspel približati.

Isaiah Thomas in Avery Bradley sta vsak dosegla 24 točk. Dwayne Wade je na drugi strani za Chicago dosegel 26 točk in 11 skokov.

Pred tekmo se je napovedovala, da bi po zlomu palca na desni roki na drugi tekmi Rajon Rondo že utegnil zaigrati, vendar se to ni zgodilo. Boston ima tako kot Washington v petek prvo zaključno žogico, da se uvrsti v naslednji krog.