Boston in Golden State po zaostanku, kriza Clippersov

V ligi NBA smo bili priča večeru preobratov. Predvsem v Atlanti in Philadelphiji, kjer sta Boston in Goledn State poskrbela za novi zmagi.

Boston tako ohranja niz neporaženosti še 15. tekmo zapored in je s tem izenačil najboljši začetek franšize v zgodovini na prvih 17ih tekmah, še 4 zmage pa jim manjkajo za klubski rekord neprekinjenih zmag. Kyrie Irving je dosegel 30 točk, Jaylen Brown pa 27, Boston pa je skozi tekmo izničil 16 točk zaostanka, ki si ga je pridelal na začetku tekme.

Pri Atlanti je Dennis Schroder dosegel 23 točk, Kent Bazemore pa 19.

Še večji preobrat je uspel Bojevnikom proti Philadelphiji. Domačini so v prvi četrtini dosegli kar 47 točk, ob polčasu pa so branilci naslova zaostajali za 22. v tretji četrtini pa je sledila šolska strelska predstava prvakov, tudi oni so dosegli 47 točk in hitro izničili zaostanek ter prešli v vodstvo. Steph Curry je dosegel 35 točk, od tega 20 v tretji četrtini, Kevin Durant pa 27.

Na drugi strani je Ben Simmons dosegel 23 točk, Joel Embiid je po rekordni zadnji tekmi dosegel 21 točk.

LA Clippers so doživeli še osmi zaporedni poraz, tokrat na gostovanju v Charlottu, tekma pa se je končala z delnim izidom 23:7 za domačo ekipo.

Dallas je ob zmagi nad Milwaukeejem pred domačimi gledalci izenačil klubski rekord po zadetih trojkah – 19 jih je bilo na koncu uspešnih, Wesley Mathews jih je dosegel 6.