Bosh pokopal Phoenix, Gasolu ob 30ih točkah vzklikali “MVP, MVP” (VIDEO)

Phoenix Sunsi so izgubili 11. izmed 23 tekem, po tem ko so doma z 97:103 premoč priznali lanskim finalistom iz Miamija. Goran Dragić je dosegel 16 točk ter po 4 skoke in podaje. Uspešnejši je bil Memphis, za katerega je Beno Udrih vpisal 10 točk, 4 skoke in 4 podaje, ki je doma premagal Dallas s 114:105 in tako ostaja druga najboljša ekipa lige.

Marcus Morris je Phoenix dobre tri minute pred koncem domače še popeljal v vodstvo z 91:90, toda Chris Bosh je s trojko in metom za dve točki hitro poskrbel za vodstvo Miamija s 97:91 slabi dve minuti do zadnjega žvižga. Nekaj novega upanja je s trojko vlil Gerald Green, hitro pa mu je na drugi strani vrnil Luol Deng in tekma je bila praktično končana. Goran Dragić je bil s 16 točkami tretji strelec franšize iz Arizone, ki je izgubila že tretjič zapored in s porazom izpadla iz trenutne slike končnice – na 9. mesto zahoda.

“Čeprav smo odigrali četrto tekmo v petih nočeh, nismo razmišljali pravilno, sploh ne v zadnji četrtini. Čeprav si utrujen, moraš vložiti ves svoj napor, mi pa tega na koncu nismo storili,” je po tekmi dejal trener Phoenixa Jeff Hornacek.

Memphis je na tekmi z Dallasom do ključne prednosti prišel v tretji četrtini, dobil jo je s kar 36:17, po tem ko je po polčasu zaostajal za 6. A Telički se niso predali – Devin Harris je štiri minute pred koncem deficit znižal na vsega dve točki (99:101), vseeno pa so Grizliji znova našli odgovor in z delnim izidom 13:6 rešili tekmo.

Ko je Španec Marc Gasol v izdihljajih tekme stopil na linijo prostih metov in oba zadel, s tem pa dosegel 30. točko, so mu domači navijači skandirali: “MVP, MVP.” “Ne vem, kdo je začel, bilo je smešno,” je dejal visokorasli center. Beno Udrih je znova dobro izkoristil minutažo in v 16 minutah dosegel 10 točk, 4 skoke in 4 podaje.

NBA, 10. december

Phoenix Suns – MIAMI HEAT 97:103
(Marc. Morris 25, Green 19, … G. Dragić 16, 4 skoki in 4 podaje v 34 minutah, Z. Dragića ni bilo v kadru; Bosh 34 in 9 skokov, Deng 23)

MEMPHIS GRIZZLIES – Dallas Mavericks 114:105
(Gasol 30, Conley 22, … Udrih 10, 4 skoki in 4 podaje v 16 minutah; Parsons 30, Nelson 18)

CLEVELAND CAVALIERS – Toronto Raptors 105:101
Detroit Pistons – PORTLAND TRAIL BLAZERS 86:98
NEW ORLEANS PELICANS – New York Knicks 104:93
OKLAHOMA CITY THUNDER – Milwaukee Bucks 114:101
UTAH JAZZ – San Antonio Spurs 100:96
LA LAKERS – Sacramento Kings 98:95