Boljše od Cipra

Slovenske reprezentantke do 16 let na dan premora na evropskem prvenstvu divizije B odhajajo z visoko zmago. Zmagi nad Avstrijo in porazu proti Izraelu so dodale uspeh proti Cipru. V nedeljo so ga ugnale z 59:33.

Zmaga slovenskih deklet ni bila vprašljiva niti za sekundo. Izjemno obetaven je bil že uvod tekme, v katerem so hitro povedle z 12:2, v nadaljevanju pa iz minute v minuto dokazovale svojo premoč.

S 14 točkami in 10 skoki je bila na koncu v slovenski vrsti najboljša kapetanka Ana Šarić, 11 točk je dodala Nika Kodelja.

Ponedeljek bo za vrsto Stojana Finka prost dan. S tekmovanjem bo nadaljevala v torek, ko se bo ob 12.30 pomerila z Nizozemsko.

Stojan Fink, glavni trener reprezentance Slovenije:
V prvih treh četrtinah smo odigrali dobro v obrambi in tudi v napadu, zadnjih 10 minut pa smo nato odigrali nekoliko slabše. Na koncu smo zasluženo zmagali.