Boleč poraz Miamija v boju za končnico kljub 21 točkam Dragića (VIDEO)

Košarkarji Miami Heat so v noči na nedeljo z 98:99 izgubili na sila pomembnem gostovanju v Detroitu, s katerim so izpadli iz prve osmerice vzhodne konference, ki pelje v končnico ligo. Goran Dragić je bil z 21 točkami drugi strelec poraženega moštva. Izgubil je tudi Memphis, ki je doma moral priznati Washingtonu, Beno Udrih pa je vpisal 6 točk.

Za Miami je bil usoden izjemni Reggie Jackson, kar 15 izmed svojih 29 točk je dosegel v zadnji četrtini, vključno z odločilnim polaganjem za zmago 5 sekund pred zadnjim sodniškim žvižgom. “Ne spominjam se naše uspešne obrambe v zadnjih 5 minutah. Uspel mu je vsak poizkus,” je po tekmi dejal Eric Spoelstra. Dwyane Wade, prvi strelec Vročice, je ob samem finišu poizkušal Floridčanom prinesti zmago, a ni imel sreče – njegov met za 3 točke “ni želel” skozi mrežico.

Miami je sicer večji del tekme vodil, 4 minute pred koncem po polaganju Dragića za 12 točk ( 95:83), a so od takrat naprej gostje dosegli vsega 3 točke, domači pa kar 16.

Washingtonu je uspelo vsiliti svoj ritem hitre igre na tekmi z Memphisom, kar je bilo na koncu tudi ključnega pomena za zmago. Gostje so dosegli 26 točk iz hitrih protinapadov, kjer je znova prednjačil branilski dvojec John WallBradley Beal, medtem ko so domačini ostali na skromnih 5. Memphis z 52 zmagami in 25 porazi zaseda tretje mesto zahoda, ima poraz več od drugega Houstona.

NBA, 5. marec

DETROIT PISTONS – Miami Heat 99:98
(Jackson 29 in 11 podaj, Caldwell-Pope 19; Wade 24, G. Dragić 21, 2 skoka in 7 podaj v 36 minutah, Z. Dragić ni igral)

Memphis Grizzlies – WASHINGTON WIZARDS 83:92
(Gasol 18 in 11 skokov, Conley 14, … Udrih 6, 3 skoki in 2 podaji v 18 minutah; Beal 20, Wall 18 in 14 podaj)

CHARLOTTE HORNETS – Philadelphia 76ers 92:91
ATLANTA HAWKS – Brooklyn Nets 131:99
Toronto Raptors – BOSTON CELTICS 116:117 – po podaljšku
Dallas Mavericks – GOLDEN STATE WARRIORS 110:123
Milwaukee Bucks – ORLANDO MAGIC 90:97
Denver Nuggets – LA CLIPPERS 92:107