Boleč poraz Miamija proti New Yorku, poražen tudi Detroit

Košarkarjem Miamija ponovno ni uspelo izenačiti razmerje zmag in porazov – na domačem parketu so bili od njih boljši košarkarji New Yorka, ki so igrali brez trojice Derrick Rose, Carmelo Anthony in Joakim Noah. Poraz so doživeli tudi igralci Indiane, tako da je Miami ostal na sedmem mestu vzhodne konference.

New York, pri katerem je v prvi peterki začel Saša Vujačić, je hitro povedel 14:5, ob polčasu pa vodil za štiri točke. Igralci Miamija so samo v zadnji četrtini petkrat izenačili rezultat, ni pa jim uspelo preiti v vodstvo. Goran Dragić je 10 sekund pred koncem zgrešil polaganje, koš pa bi bil zaradi nedovoljenega posredovanja na obroču Hassana Whitesidea razveljavljen, New York pa je z zadetima prostima metoma Courtneya Leeja tekmo dokončno odločil sebi v prid.

Dragić je bil najboljši strelec Miamija, dosegel je 22 točk, imej je še 5 asistenc in 3 skoke. Hassan Whiteside je dosegel 17 točk in 16 skokov. Pri zmagovalcih je Kristaps Porzingis dosegel 22 točk, Courtney Lee 20, Saša Vujačić pa 9, imel pa je še 7 asistenc in 3 skoke.

Tretji slovenski predstavnik v ligi NBA Beno Udrih je s soigralci doživel poraz po podaljšku proti Milwaukeeju. Udrih je pokazal eno boljših predstav v sezoni, v 21 minutah je dosegel 16 točk in imel 8 asistenc.

V derbiju večera je Golden State premagal Houston z rezultatom 107:98. Steph Curry je dosegel 24 točk, na drugi strani pa James Harden 17.

San Antonio je po odličnem drugem polčasu premagal Oklahomo, Russel Westbrook pa navkljub temu drvi proti rekordu po doseženih trojnih dvojčkih v sezoni. Zbral jih je že 39.

Na prvi tekmi proti svoji bivši ekipi je DeMarcus Cousins dosegel 37 točk in poskrbel, da je zmaga ostala v New Orleansu. Za zmago Raptorsov proti Indiani pa je DeMar DeRozan dosegel 40 točk.

Zmago so dosegli tudi prvaki iz Clevelanda – premagali so Philadelphijo, LeBron James je dosegel 34 točk.