Boleč poraz in izpad v B rang

Slovenska reprezentanca deklet do 20 let je v nedeljo odgirala zadnjo tekmo na evropskem prvenstvu. Slovenke so se na tekmi za 13. mesto pomerile z Rusijo in izgubile z 71:86. Slovenija je tako osvojila končno 14. mesto in izpadla iz elitne divizije evropskega prvenstva.

EP DU20, tekma za 13. mesto, 15.7.
RUSIJA – Slovenija 86:71 (19:23, 34:8, 17:25, 16:15)

Strelke za Slovenijo: Friškovec 21 (5 podaj), Krošelj 17, Cvijanovič, Goršič in Jesenšek po 8, Pamić 5, Dautović 4, Špoljar, Einfalt, Gabrijel, Kozina Bubnič, Zoran.

Slovenska reprezentanca deklet do 20 let se je v nedeljo še drugič na evropskem prvenstvu pomerila z Rusijo in po izredno slabi drugi četrtini izgubila.

Slovenke so zadnjo tekmo na evropskem prvenstvu začele v postavi Cvijanovič, Dautović, Friškovec, Goršič in Krošelj. Izredno pomemben obračun je na začetku postregel z nekaj napakami na obeh straneh. Prvih pet minut srečanja so bile ves čas v vodstvu Rusinje, največ so vodile za pet, Slovenkam pa je veliko preglavic povzročal ruski napad. Varovanke Predraga Radović so tri minute do konca prve četrtine po zadetih prostih metih Zale Friškovec prvič na tekmi povedle (17:15), ob koncu prvih desetih minut so vodile s +4.

V drugi četrtini je sledil popoln padec v slovenski igri, kar so Rusinje znale izkoristiti in pri izidu 29:29 z delnim izidom 12:0 napravile prvo višjo prednost na srečanju. Slovenke, ki so imele ogromno težav v napadu, še več pa v obrambni igri, so po prvem polčasu zaostajale kar za 22 točk (53:31). Veliko težavo je tako kot že na celotnem prvenstvu predstavljal skok, ki so ga Rusinje v prvem polčasu dobile s 25:8.

Slovenke so pri zaostanku s 65:40 v tretji četrtini napravile delni izid 10:0 in tako nekoliko zmanjšale zaostanek za Rusinjami. Po tridesetih minutah je Rusija vodila s 70:56. Slovenija je dobrih osem minut do konca po dolgem času zaostanek znižala na 10 (70:60), a za dokončen preobrat je zmanjkalo moči. Rusija je na koncu zmagala s 86:71 (skok 48:28).

Najboljša strelka Slovenije je bila Zala Friškovec z 21 točkami, Aleksandra Krošelj jih je dodala 17.

Slovenska ženska izbrana vrsta do 20 let je tako na evropskem prvenstvu osvojila končno 14. mesto in bo naslednje leto nastopila na evropskem prvenstvu divizije B.