Bojevniki z eno nogo že v velikem finalu NBA

Bojevniki so samo še zmago oddaljeni od ponovne uvrstitve v veliki finale lige NBA, potem ko so zmagali še na enajsti zaporedni tekmi letošnje končnice, kar jim je uspelo kot tretji ekipi v zgodovini (pred njimi dvakrat Lakersi, leta 1989 in 2001).

San Antonio je do sredine prvega polčasa še nudil odpor, dobil prvo četrtino 33:29, ob polčasu pa potem že zaostajal 55:64. Ob koncu prve četrtine je moral zaradi poškodbe kolena igrišče zapustiti David Lee in se tako na spisku poškodovanih pridružil Tonyju Parkerju in Kawhi Leonardu. Ob tako okrnjeni zasedbi je seveda vprašanje časa, kdaj se bo ekipa proti tako talentirani ekipi kot so Bojevniki, zlomila.

O razpoloženju v domačem taboru zgovorno priča izjava Gregga Popovicha po tekmi o njegovem zadovoljstvu nad igro Aldridga:

Najboljši strelec gostov je bil Kevin Durant, dosegel je 33 točk, od tega 19 v tretji četrtini, kar je njegov rekord v eni četrtini v končnicah. Imel je tudi 10 skokov. Steph Curry je dosegel 21 točk (trojke 3:7) in prehitel Ricka Berryja na letvici najboljših klubskih strelcev v končnicah. Klay Thompson je dosegel 17 točk, Jvale McGee pa 16, od tega 11 v prvi četrtni. Zaradi poškodbe ni igral Zaza Pachulia.

Pri domačih je Manu Ginobili dosegel 21 točk in postal prvi igralec, starejši od 39 let, po Kareem Abdul-Jabbarju, ki je v konferenčnem finalu presegel mejo 20-ih točk. LaMarcus Aldridge je dosegel 18 točk.

Bojevniki so dosegli 11 trojk iz 27-ih poizkusov, domači pa 5 iz 21-ih. San Antonio je zbral 46 skokov, gosti 42, v asistencah pa je bilo izenačeno (22:23).

Morda že odločilna četrta tekma bo v noči na torek v San Antoniu.