Bojevniki s Kerrom na klopi do 2:0

Bojevniki so postali prva ekipa v zgodovini lige NBA, ki je v končnicah dosegla 14 zaporednih zmag – tako kot na prvi finalni tekmi tudi tokrat na koncu z visoko razliko.

Branilci naslova so bili tokrat bolj razpoloženi v napadu kot na prvi tekmi, ko niso presegli meje stotih točk, vendar so bili na drugi strani domačini (spet) še toliko bolj. Že v prvi četrtini so dosegli 40 točk, drugo četrtino so dobili igralci Clevelanda in ekipi sta na polčas odšli z minimalno razliko treh točk za domačine.

Tako kot na prvi tekmi pa so tudi tokrat domačini stopili na plin v tretji četrtini in jo dobili za 11 točk, prvaki pa se nikoli niso več uspeli približati, še več, razlika je vse do konca tekme rasla. Tekmo so končali pri 132 točkah, kar je največje število doseženih točk v finalih po Lakersih leta 1987, ko so jih prti Bostonu dosegli 141.

Po šestih tednih se je na klop domačih vrnil Steve Kerr, kar je bila še dodatna spodbuda za Bojevnike: ‘Obožujemo njegovo prisotnost, njegov glas. Smo celota, ko je zraven tudi on, to nam pomeni ogromno’, je po tekmi o Kerru povedal Curry.

Kerr je bil seveda po tekmi razumljiv vesel a hkrati zelo previden, saj je bila njegova ekipa v enakem položaju tudi lani:

Najboljši strelec pri domačih je bil ponovno Kevin Durant, dosegel je 33 točk, imel pa še 13 skokov ter kar 5 blokad, s čimer se je pridružil elitnemu klubu igralcev, ki so v finalu presegli mejo tridesetih točk in pet blokad – v tem klubu so še Tim Duncan, Hakeem Olajuwon in Kareem-Abdul Jabbar.

Steph Curry je dosegel prvi trojni dvojček v končnici, zbral je 32 točk, 10 skokov in 11 asistenc. Dvojcu Durant – Curry se je tokrat v napadu pridružil tudi Klay Thompson, ki je dosegel 22 točk, od tega štiri trojke.

Je pa imel Curry jtudi 8 izgubljenih žog, skupaj so jih imeli Bojevniki tokrat 20, na drugi strani Cleveland ‘samo’ 9, vendar so bili domačini boljši v skoku – 53:41. Bojevniki so vrgli 43 trojk, zadeli so jih 18, največ v zgodovini final lige NBA, na drugi strani je Cleveland zadel samo 8 trojk iz 29-ih poizkusov.

Najboljši igralec branilcev naslova je bil ponovno LeBron James, ki se je z osmim trojnim dvojčkom v finalnih serijah izenačil z Magic Johnsonom, James je dosegel 29 točk, 11 skokov in 14 asistenc. Prvič v zgodovini final se je zgodilo, da sta trojni dvojček dosegla igralca dveh nasprotnih ekip. Kevin Love je dosegel 27 točk, Kyrie Irving pa 19. Nihče izmed ostalih igralcev pri Clevelandu ni presegel mejo desetih točk, pri Bojevnikih je to uspelo šestim igralcem.

James je po tekmi nekoliko sarkastično dejal: ‘Rabim samo malo hrane, nekaj vina in bom OK.’

Ekipi se zdaj selita v Cleveland, tretja tekma bo v noči na četrtek.