Bojevniki preskočili Udrihove, Washington do “brejka” v Atlanti

V nedeljo je napočil čas za začetek polfinalnih bojev v obeh konferencah. Najboljša ekipa rednega dela Golden State je doma zanesljivo opravila z Memphisom (101:86), za katerega je Beno Udrih vpisal 7 točk, medtem ko je Washingtonu že na uvodu uspelo s 104:98 zmagati v Atlanti in ji tako odvzeti prednost domačega igrišča.

Domači Golden State je bil v neosvojljivi Oracle Areni enostavno prehiter in preveč raznovrsten za Memphis, ki je v kadru pogrešal prvega organizatorja igre Mikea Conleyja. Varovanci Steva Kerra so navkljub dejstvu, da sta prva zvezdnika Steph Curry in Klay Thompson že imela boljše večere, do zmage prišli brez pretiranega naprezanja. Po prvem polčasu so vodili za 9 točk, v tretji četrtini pa napravili še korak naprej in povedli že za 20, kar je zadostovalo za ugodno zmago.

Ob odsotnosti Conleyja je v peterki za poražence začel neprepričljivi Nick Calathes, iz igre je metal 0/4, do izraza pa ni prišel niti Udrih.

Wizards so pot do zmage tlakovali v odličnem drugem polčasu, ki so ga dobili z 51:35. Na začetku zadnje četrtine sta Marcin Gortat in prvi strelec tekme Bradley Beal (28 točk) poskrbela za vodstvo in gostje ga do konca niso več izpustili iz rok. Ko je “poljsko kladivo” z alley-upom v koš pospravilo podajo Johna Walla slabih 15 sekund pred koncem, je bilo pri rezultatu 96:102 jasno, da bo zmaga odšla v prestolnico.

Nekoliko preglavic trenerju Randyju Wittmanu predstavlja poškodba prej omenjenega Beala, ki je 8 minut pred koncem z zvitim desnim gležnjem odkorakal v slačilnico, a se je pet minut kasneje vrnil v igro.

NBA končnica, 2. kolo

GOLDEN STATE WARRIORS – Memphis Grizzlies 101:86 /1:0/
(Curry 22, Thompson 18; Gasol 21 in 9 skokov, Randolph 20 in 9 skokov, … Udrih 7, skok in podaja v 19 minutah)

Atlanta Hawks – WASHINGTON WIZARDS 98:104 /0:1/
(Carroll 24, Horford 17 in 17 skokov; Beal 28, Pierce 19)