Bojevniki po poškodbi Leonarda do preobrata in zmage

Domačini so v dvoboj konferenčnega finala stopili kot favoriti, vendar prvi del tekme tega ni potrjeval. Gosti iz San Antonia so vodili že za 25 točk, odlično je igral predvsem Kawhi Leonard, in vse je kazalo, da bodo Bojevniki doživeli prvi poraz v letošnji končnici.

Toda v tretji četrtini si je Leonard gleženj ponovno poškodoval in Bojevniki so v tistem trenutku dosegli delni rezultat 18:0. Leonard je imel težave z gležnjem že v seriji proti Houstnu, na prvi tekmi s San Antoniem pa si ga je poškodoval kar dvakrat, po drugi poškodbi ni več prišel nazaj na igrišče. Do takrat je bil daleč najboljši igralec na igrišču, dosegel je 26 točk, imel osem skokov, zadel pa vseh 11 prostih metov.

Golden State je imel v napadu na začetku velike težave, prvih pet trojk je zgrešilo cilj, San Antonio pa je imel odgovor na vsako napadalno in obrambno akcijo domačinov.

Ko pa se je poškodoval Leonard, se je razmerje sil v trenutku spremenilo. Glavna protagonista preobrata domačinov sta bila Steph Curry in Kevin Durant. Skupaj sta dosegla 74 točk, pri Curryju se je na koncu številka ustavila pri 40, 19 točk samo v tretji četrtini, Durant pa je v odločilnem nizu v četrti četrtini dosegel 10 zaporednih točk in se ustavil pri številki 34. Samo še Zaza Pachulia je pri domačih presegel mejo desetih točk, odsegel jih je 11 in imel 9 skokov.

Pri San Antoniu je bil na koncu najboljši strelec LaMarcus Aldridge, dosegel je 28 točk, Manu Ginobili je s klopi prispeval 17 točk.

Domačine je na tekmi še vedno vodil Mike Brown, ki je bil že pomočnik pri Greggu Popovichu, Steve Kerr, ki je za Popovicha še igral in z njim tudi osvojil prstan, pa se je po treh tednih prvič vrnil na treninge svoje ekipe. To je bila prva tekma v karieri Popovicha, ki jo je po vodstvu 25 točk ali več izgubil, do te je zbral kar 316 takih zmag.

Druga tekma bo prav tako v Oaklandu v noči na sredo.