Bojevniki boljši tudi od Clippersov, Griffin blestel proti Miamiju

Golden State Warriorsi so tudi v Los Angelesu dokazali, da so ujeli pravi ritem. Varovanci Steva Kerra so v STAPLES Centru na kolena spravili še Clipperse, prvi strelec pa je bil z 28 točkami Stephen Curry. Miami je v Detroitu v tretji četrtini uprizoril velik preobrat, a na koncu vseeno moral priznati premoč Pistonsem.

Košarkarji Miamija so v Detroitu še sredi tretje četrtine zaostajali za 15 točk (58:43), nato pa v le nekaj minutah poskrbeli za delni izid 26:7 in pred zadnjo četrtino celo povedli (65:69). Tako kot v letošnji sezoni že nekajkrat, so tudi tokrat varovanci Erika Spoelstre premalo pokazali v zadnji četrtini, ki so jo Pistonsi dobili s 33:24 in prišli do pomembne zmage. Za Vročico, ki trenutno na vzhodu drži 7. mesto, sedaj zaostajajo le še za zmago.

Četrtič zapored so se na domačih tleh predstavili košarkarji Los Angeles Clippersov in tudi četrto tekmo izgubili. Tokrat so bili od domačinov boljši Golden State Warriorsi, katerih rezultati v zadnjem času tvorijo povsem drugačno krivuljo kot tisti od Clippersov. Branilci naslova so v STAPLES Centru prišli že do 7. zmage v nizu, Clippersi pa so bili na drugi strani poraženi 5. zapored.

Odlično formo potrjujejo tudi košarkarji iz Utaha, ki so po pričakovanjih ugnali še Cavalierse in prišli do 8. zmage na zadnjih 9 tekmah. Ob zmagi Bostona nad Memphisom je blestel Kyrie Irving (38 točk, 11 podaj in 7 skokov), pri Brooklynu pa se je s 40 točkami izkazal D’Angelo Russell.

Liga NBA. 19.1.
Detroit Pistons – Miami Heat 98:93 (30:17, 23:22, 11:30, 33:24)
(Griffin 32, 11 skokov in 9 podaj, Kennard 22; Wade 20 in 8 podaj, Johnson 16 in 5 skokov)

Slovenca v Ligi NBA
Goran Dragić (Miami Heat) – do nadaljnjega odsoten zaradi poškodbe kolena.
Luka Dončić (Dallas Mavericks) – proti @Indiana Pacers, 20.1., 1.00

Preostale tekme
Boston Celtics – Memphis Grizzlies 122:116 (35:24, 23:38, 38:29, 26:25)
(Irving 38, 11 podaj in 7 skokov, Smart 20 in 6 skokov; Conley 26, Jackson 23)

Orlando Magic – Brooklyn Nets 115:117 (32:25, 35:29, 28:32, 20:31)
(Gordon 23 in 5 podaj, Augustin 17; Russell 40, Dinwiddie 20)

Minnesota Timberwolves – San Antonio Spurs 113:116 (31:28, 27:30, 32:30, 23:28)
(Towns (6 skokov) in Rose (6 podaj) po 23; Aldridge 25 in 9 skokov, Gay 22 in 5 podaj)

Utah Jazz – Cleveland Cavaliers 115:99 (29:20, 32:17, 32:23, 22:39)
(Mitchell 24, Gobert 19, 15 skokov in 5 podaj; Sexton in Žižić (10 skokov) po 15)

Los Angeles Clippers – Golden State Warriors 94:112 (25:28, 26:24, 21:29, 22:31)
(Harris 28 in 9 skokov, Gilgeous-Alexander 24 in 5 podaj; Curry 28 in 5 skokov, Durant 24, 7 skokov in 5 skokov)

Portland Trail Blazers – New Orleans Pelicans 128:112 (32:29, 42:29, 30:28, 24:26)
(Lillard 24, 8 podaj in 5 skokov, Layman in McCollum (6 skokov) po 20; Davis 27 in 7 skokov, Holiday 20 in 6 podaj)

Philadelphia 76ers – Oklahoma City Thunder (21.30)

Charlotte Hornets – Phoenix Suns (23.00)