Bojan Bogdanović izenačil strelski rekord legendarnega Dražena Petrovića

V Barclays Centru so košarkarji Brooklyn Netsov ob sijajni noči hrvaškega reprezentanta, Bojana Bogdanovića, premagali najslabšo ekipo Lige NBA, Philadelphio 76erse (131:114). Bogdanović je k zmagi prispeval 44 točk, nov strelski rekord kariere, Mrežice pa so poleg tega dosegle največ točk v tej sezoni.

Prejšnji rekord kariere je Bogdanović presegel za kar 16 točk (15. april 2015 je proti Orlandu dosegel 28 točk), njegov strelski izkupiček pa je bil najboljši za kateregakoli igralca Netsov, odkar se je franšiza v sezoni 2012/13 iz New Jerseyja preselila v Brooklyn.

»Tekmo sem dobro začel, dosegel nekaj lahkih košev iz protinapadov in prostih metov. Po prvi četrtini sem imel že 15 ali 17 točk. Takrat me je prešinilo, mogoče pa lahko danes postavim svoj strelski rekord,« je po tekmi povedal hrvaški reprezentant. »Ciljal sem sicer 50 doseženih točk, a ko sem zgrešil par metov, sem sam pri sebi rekel, da je tudi 40 dovolj.«

Bogdanović je tako izenačil strelski rekord legendarnega Dražena Petrovića, ki je 24. januarja 1993 proti Houston Rocketsom prav tako dosegel 44 točk. Za primerjavo, Toni Kukoć je največ točk v karieri, 34, dosegel proti Miami Heatu, 4. aprila 1996. Slovenski strelski rekord v Ligi NBA še vedno drži Goran Dragić, ki je 28. februarja 2014 New Orleansu nasul 40 točk.

Netsi so že v drugi četrtini vodili s 63:40, in čeprav se je Philadelphii do glavnega odmora uspelo približati na 51:71, v zadnji četrtini pa tudi na 99:108, je Brooklyn v zadnjih minutah tekme zadržal visoko vodstvo in se na koncu tudi veselil zanesljive zmage.

Derbi zahodne konference med San Antonio Spursi in Los Angeles Clippersi, je bil zanimiv vse do zadnje četrtine. Nato so Ostroge prestavile v višjo prestavo, zadnji del igre dobile s 37:17, in na koncu slavile zmago s 108:87.

Moštvo iz Teksasa je z zmago izenačilo drugi najboljši začetek sezone na domačem parketu po številu zaporednih zmag. Za Spurse je bila to že 33. zaporedna zmaga, poravnali so se z Orlando Magici iz sezone 1995/96, pred njimi pa so zdaj le še Chicago Bullsi iz te iste sezone, ki so zmagali na 37 zaporednih tekmah, na poti do rekordne sezone z 72 zmagami v rednem delu.

Kawhi Leonard je dosegel 20, LaMarcus Aldridge pa je dodal 17 točk, a zgodba tekme je bila igra rezervnih igralcev San Antonia, ki so klop Los Angelesa premagali z 51:20. Clippersom se je močno poznala odsotnost Paula Piercea. Chris Paul je dosegel 22 točk, DeAndre Jordan pa je imel 16 točk in 14 skokov.