Boj za končnico v vzhodni konferenci vse ostrejši, poraz Vujačića

V noči na petek so v ligi NBA igrala večinoma moštva vzhodne konference, vključno z vsemi tekmeci Miamija za mesta v končnici. Po zmagi Chicaga in Indiane je Miami začasno padel na deveto mesto, že danes ima proti Torontu možnost, da ponovno prehiti Indiano.

Chicago je na gostovanju v Philadelphiji tekmo bolje začel, odločilno razliko pa so Nikola Mirotić, najboljši strelec tekme z 22 točkami, in soigralci priigrali v tretji četrtini, ki so jo končali s 13 točk prednosti. Jimmy Butler je dosegel trojnega dvojčka (19 točk, 10 skokov in 10 asistenc), Biki pa so igrali brez poškodovanega Rajona Ronda in še vedno tudi brez Dwayna Wadea, ki naj bi se vrnil v soboto.

Indiana je doma premagala Milwaukee in na lestvici prehitela Miami, hkrati pa se samo na tekmo približala gostom. Paul George je dosegel 23 točk in imel 10 skokov. Giannis Antetokounmpo je bil s 25 točkami najboljši strelec, od tega 16 v prvem polčasu. Indiana je v tretji četrtini z delnim rezultatom 13:0 povedla do neulovljive prednosti do konca tekme.

Indiana je dosegla drugo zaporedno zmago, Milwaukee pa tretji zaporedni poraz. Moštva od petega do devetega mesta na vzhodni konferenci tako loči samo tekma in pol.

Nekoliko težje od pričakovanj je do zmage proti New Yorku prišel Washington. John Wall (25) in Bradley Beal (25 točk, tudi odločilno trojko ob koncu tekme) sta skupaj dosegla 49 točk za Washington, na drugi strani pa je Carmelo Anthony dosegel 23 točk, Saša Vujačić je igral dobrih 20 minut, dosegel je 10 točk iz devetih metov iz igre (zadel je obe vrženi trojki), imel pa še 3 asistence in 4 skoke. Za New York ni igral Kristaps Porzingis zaradi težav s hrbtom, prvič pa se je v New York vrnil Brandon Jennings po menjavi kluba v marcu, dosegel je štiri točke.

Boston je proti Atlanti doživel še drugi zaporedni poraz, Atlanta pa je po dveh porazih dosegla pomembno zmago v boju za končnico. Že v prvem polčasu so igralci Atlante dosegli 71 točk.

Pomembno zmago je na edini tekmi ekip zahodne konference dosegel Portland, ki je premagal Minnesoto 105:98.