Bogdanović boljši od Jamesa, prvi zmagi za Washington in Milwaukee

Domačini so slavili na vseh treh tekmah končnice, ki so se igrale ponoči. V vseh treh serijah je tako rezultat 2:1, pri čemer ima Indiana proti Clevelandu tako še vedno prednost domačega terena.

Cleveland je že s prihodom na tekmo, ko so nekoliko neobičajno za ligo NBA vsi igralci prišli v enakih oblekah, za kar je poskrbel LeBron James, pokazali, da jih zanima samo zmaga. Začeli so odločno in ob polčasu dosegli najvišje vodstvo na tekmi – 17 točk. Toda Indiana je drugi polčas dobila za 24 točk in tako povedla v seriji. Odličen je bil predvsem Bogdanović, ki je dosegel 30 točk, kar 19 v drugem polčasu. Victor Oladipo jih je dodal 18.

Pri Clevelandu je voz ponovno vlekel LeBron James, ki je dosegel 28 točk, imel 12 skokov in 8 asistenc. Kevin Love je dodal 19 točk.

Ko so Jamesa po tekmi vprašali, če pričakuje boljše predstave svojih soigralcev, je rekel: ‘Ne pričakujte da bom kazal s prstom in izpostavil kakšnega soigralca, vsi se moramo popraviti, vključno z mano.’

Milwaukee je prišel do prve zmage v seriji, prepričljivo so bili Giannis in soigralci boljši od Bostona, ki je vodil samo na začetku tekme za eno točko, najvišje vodstvo domačih pa je znašalo 28 točk, že ob polčasu 23 točk.

V zelo ekipni predstavi je izstopal Khris Middleton, ki je dosegel 23 točk, 8 skokov in 7 asistenc. Al Horford je dosegel 16 točk za Boston.

Boljšo predstavo je prvič v seriji pokazal tudi Washington in prav tako prišel do prve zmage – pred domačimi gledalci sta zanjo poskrbela Beal in Wall, ki sta skupaj dosegla 56 točk.