Boban Marjanović vodil San Antonio do 18. zaporedne domače zmage

Vso razkošnost svojega košarkarskega talenta je v ponedeljek na tekmi med San Antonio Spursi in Minnesota Timberwolvesi pokazal Boban Marjanović. 27-letni srbski košarkar je proti Volkovom dosegel 17 točk in tako le za točko zaostal za svojim osebnim rekordom, ki ga je postavil 6. decembra proti Philadelphii.

Marjanović je bil skupaj s Kawhijem Leonardom najbolj zaslužen za zmago Ostrog s 101:95. Prav njegova igra je sprožila dva ključna delna izida, s katerim so se Spursi dokopali do 18. zaporedne domače zmage, in se s tem pridružili Portland Trail Blazersom iz leta 1978 in Houston Rocketsom iz 1986, kot edinima ekipama, ki jima je to uspelo že prej.

Srbski center je zadel vseh sedem metov iz igre, zgrešil pa le enega od štirih prostih metov. Samo v tretji četrtini je dosegel devet točk, v njej pa so Spursi prešli v vodstvo, potem, ko so na začetku drugega polčasa zaostajali že za sedem točk. Najlepše akcije Marjanovića in pogovor z njim po tekmi, si lahko ogledate v spodnjih videoposnetkih.