Bledsoe rešil Phoenix, drugi poraz Memphisa, Spursi znova ustavili Jamesa (VIDEO)

Eric Bledsoe je dosegel zadnje štiri točke Phoenixa na gostovanju pri Detroitu in poskrbel za sedmo zmago (88:86) arizonske franšiže, za katero je Goran Dragić tokrat dosegel 12 točk. Oslabljeni Memphis, zaradi trebušnega virusa je manjkal tudi Beno Udrih, je z 96:92 klonil v Torontu in izgubil šele drugič letos. Tragični junak derbija med Clevelandom in San Antoniem je postal LeBron James z izgubljeno žogo v zadnjem napadu za izenačenje.

Bledsoe dosegel zadnje 4 točke v Detroitu

Ko je Goran Dragić slabi dve minuti pred koncem zadel za 85:77 v korist Phoenixa je bila tekma na videz že odločena, a so se domači Pistonsi hitro vrnili v igro in po  dveh zaporednih trojkah Kentaviousa Caldwella-Popa in Brandona Jenningsa pol minute do konca celo povedli. Eric Bledsoe, junak tokratne končnice je nato hitro zadel po prodoru in bil nato, ko so domači zgrešili poizkus za 3 točke, natančen še z linije prostih metov in postavil končni izid tekme 86:88.

“Bila je grda tekma, še posebno v prvem polčasu, toda uspelo nam je zmagati. Sicer bi tekmo skoraj izpustili iz rok, a želimo si zmagovati na kakršenkoli način,” je po tekmi dejal trener Sonc, trenutno so pri izkupičku 7 zmag in 5 porazov, Jeff Hornacek.

Trebušni virus zdesetkal Memphis

Šele drugi na 12-ih tekmah so izgubili Grizliji, po tem ko so na gostovanju v Torontu zaradi bolezni manjkali trije branilce, poleg Bena Udriha še Tony Allen in Courtney Lee. Slabe 4 minute do konca so sicer po dveh zadetih prostih metih Zacha Randolpha še vodili (90:85), a do konca zmogli le še točko, kar so domači izkoristili in končnico obrnili v svoj prid.

James izgubil žogo v zadnjem napadu

V derbiju večera, mnogi so pred sezono ravno ta par videli celo v velikem finalu, je San Antonio v gosteh ugnal Cleveland z 92:90. Domači so sicer vodili že za 9 točk, a ob koncu so Spursi prevzeli vajeti igre v svoje roke. Manu Ginobili je 17 sekund pred koncem aktualnim prvakom prinesel vodstvo za 3 točke (91:88), po dveh zadetih prostih metih Kyrieja Irvinga je sam zadel zgolj enega. LeBron James je krenil v napad za zmago, kar sta mu Ginobili in Tim Duncan skušala preprečiti, prvi zvezdnik Clevelanda pa je – na žalost domačih navijačev – žogo izgubil.

NBA, 20. november

Detroit Pistons – PHOENIX SUNS 86:88
(Jennings 19, Monroe 18 in 12 skokov; Bledsoe 18, Tucker 16, G. Dragić 12, 3 skoki in 4 podaje v 31 minutah, Z. Dragić ni bil v kadru)

TORONTO RAPTORS – Memphis Grizzlies 96:92
(DeRozan 21, Lowry 18; Gasol 22 in 12 skokov, Conley 19 in 10 skokov, Udrih ni igral zaradi trebušnega virusa)

Cleveland Cavaliers – SAN ANTONIO SPURS 90:92
(Varejao 23 in 11 skokov, Irving 20; Diaw in Duncan po 19)

INDIANA PACERS – Charlotte Hornets 88:86
(Hibbert 18 in 11 skokov, Scola 15; Jefferson 28)

Orlando Magic – LA CLIPPERS 90:114