Bleda Olimpija poražena v Skopju

Skopski MZT je v tem tednu ostal brez trenerja Aleša Pipana, a tudi to ni ustavilo makedonskega prvaka, da ni nocoj prišel do 5. zmage v sezoni. V Skopju je padla Olimpija, ki je v načrtovala štiri zaporedne zmage, a se je spotaknila na prvi oviri, 81:62 je bilo za MZT. V domači vrsti je z 20 točkami navdušil Damjan Stojanovski.

1212_mzt

Liga ABA, 14. krog, 12.12.
MZT – UOL 81:62 (17:14, 21:10, 23:14, 20:24)
UOL: Wright 6, Rupnik 5, Hrovat 5, Mesiček 2, Lapornik 18, Lešić 18, Zagorac 4, Zakis 4.

Popoln mrk

Olimpija je podjetno začela in vodila do 6. minute (7:8), potem so pobudo prevzeli domačini. 17:14 je bilo po 1. četrtini, v nadaljevanju je let pa hitro 24:14. V nadaljevanju je Olimpija prišla na 28:24 in imela napad, a je Sava Lešić (ob Mihi Laporniku z 18 točkami prvi strelec moštva). Do konca polčasa je Olimpija ostala sterilna v napadu, gostitelji pa so prispevali 10 točk za sigurno vodstvo 38:24.

-26

Razmerje moči se v nadaljevanju ni spremenilo – nekajkrat se je domača prednost povzela na 26 točk naskoka (zadnjič pri 70:44). V zadnjih minutah so nebogljeni zmaji kozmetično popravili vtis.