Rubrika: Evroliga

Košarkarji Crvene zvezde so pred več kot 18.000 gledalci v 10. krogu TOP 16 Evrolige še enkrat premagali Panathinaikos Sanija Bečiroviča in naredili velik korak k preboju v četrtfinale Evrolige. Odločilna je bila tretja četrtina, ki so jo varovanci Dejana Radonjića dobili s kar 25:11, ameriški dvojec Kinsey&Miller je skupaj dosegel 35 točk.

Epsko pa so se rešili tudi košarkarji Barcelone, ki so v podaljšku s 100:98 premagali CSKA. Katalonce je vnovič rešil Justin Doelmann, ki je v zadnjih štirih sekundah dosegel pet točk!

CSKA bi moral zmagati že v rednem delu, v 38. minuti je vodil 76:84, Tomaš Satoransky pa je zadel prosta meta za podaljšek (85:85), saj Miloš Teodosić ni bil natančen ob zadnjem metu v rednem delu. V podaljšku so gostje povedli 91:95 in 95:98. Potem pa se je pojavil Doelmann, ki je s trojko najprej izenačil na 98:98, potem pa po slabi podaji Teodosića prišel do žoge in zadel za zmago.

Oči slovenskih ljubiteljev košarke so bile uprte v Bamberg in Vitorijo. V Nemčiji je Brose Baskets Alekseja Nikoliča tesno z 72:71 premagal Olympiakos, ki bo do konca TOP 16 trepetal za preboj v četrtfinale. Nekdanji evropski klubski prvak je imel zadnji napad, a je Vasilis Spanoulis zgrešil. K zmagi je skok v minuti in pol dodal tudi naš reprezentant Nikolič.

V Vitoriji je derbi nekdanji Slovanovcev pripadel Jaki Blažiču, Baski so bili s kar 98:83 boljši od moskovskega Himkija Zorana Dragića. Laboral Kutxa je v 3. četrtini zaostajala 48:50, potem pa v štirih minutah ušla na 63:52, gostje pa jih niso več ujeli.

V derbiju kroga je bila na prvem mestu obramba, na koncu pa je bil 55:52 za Fenerbahče, ki je bil boljši od Lokomotive. S 17 točkami se je izkazal Bogdan Bogdanović.

Evroliga, TOP 16, 10. krog, 10.3.
Lokomotiv Kuban – FENERBAHČE 52:55 (13:17, 12:13, 19:13, 8:12)
(Delaney in Claver po 12; Bogdanović 17)

Cedevita – UNICAJA 78:91 (23:25, 19:23, 12:17, 24:26)
(White 16, Pullen 15; Cooley 16, Nedović 15)

BAMBERG – Olympiakos 72:71 (19:21, 19:16, 13:19, 21:15)
(Wanamaker in Radošević po 11; Printezis 19, Spanoulis 15)

LABORAL KUTXA – Himki 98:83 (21:24, 24:22, 27:15, 26:22)
(Causeur in Adams po 17, Blažič 9; Šved 19, Davis 18, Dragić 4)

11.3.

CRVENA ZVEZDA – Panathinaikos 69:67 (10:18, 18:13, 25:11, 16:25)
(Kinsey 19, Miller 16; Williams 17, Raduljica 11)

Žalgiris – REAL 75:90 (17:13, 24:26, 12:23, 22:28)
(Jankunas 21; Nocioni 22, Rivers 14)

BARCELONA – CSKA 100:98 (21:24, 26:14, 13:26, 25:21, 15:13)
(Tomić 21, Satoransky 19, Doelmann 12; De Colo 30, Teodosić 23)

DARUŠAFAKA – ANADOLU EFES  68:72 (15:13, 11:21, 24:21, 18:17)
(Wilbekin 17, Redding 12; Heurtel 21, Granger 14)

Slovenci v Evroligi:
Jaka Blažič (Laboral Kutxa) – 23 minut, 9 točk, 1 skok
Zoran Dragić (Himki) – 16 minut, 4 točke, 1 skok, 1 ukr. žoga
Aleksej Nikolič (Bamberg) – 2 minuti, 1 skok.

Vrstni red po 10. krogu:

skupina E:
Fenerbahče 9-1, Lokomotiv 7-3, CZ 6-4, Panathinaikos 6-4, Anadolu Efes 4-6, Darušafaka 3-7, Unicaja 3-7, Cedevita 2-8

skupina F:
CSKA 7-3, Laboral Kutxa 7-3, Real 6-4, Himki 5-5, Barcelona 5-5, Bamberg 4-6, Olympiakos 4-6, Žalgiris 2-8.