Blažičevih 13 za zmago Zvezde na derbiju, poškodba Murića

Crvena zvezda je dobila tudi 10. tekmo v letošnji ABA Ligi in da bi bilo vse še slajše, je šlo za veliki beograjski derbi. Rdeče-beli, za katere je Jaka Blažič dosegel 13 točk in bil drugi strelec ekipe, so vodili celo srečanje in na koncu slavili z 76:67. Edo Murić si je v drugi četrtini poškodoval ramo in tako na parketu prebil vsega 12 minut.

Partizan, tokrat v vlogi gosta, je bil v ospredju le na samem začetku tekme, ko je povedel s 5:0, nato pa je Crvena zvezda vajeti prevzela v svoje roke in predvsem po zaslugi velike premoči v skoku, prvo četrtino dobila z 19:15, Marcus Williams pa je s trojko ob koncu prvega polčasa poskrbel za prednost 16 točk.

V tretji četrtini je prednost varovancev Dejana Radonjića narasla že preko 20, gostje pa so na trenutke izgledali povsem izgubljeno. Nikakor se jim ni uspelo približati na zaostanek, nižji od 10 točk. Mihajlo Andrić je slabih pet minut pred koncem tekme s trojko vendarle znižal na 65:57, a je Williams takoj vrnil s košem in dodatnim prostim metom. Le dve minuti do konca je Partizan preko polaganja Milenka Tepića prišel le na 7 točk zaostanka, a tudi ta napad so Zvezdaši suvereno ubranili in tekmo pripeljali do konca.

Jaka Blažič je v slogu z zadnjih tekem dosegel 13 točk in bil drugi strelec svoje ekipe, kolega iz reprezentance Edo Murić pa si je v drugi četrtini, ravno v dvoboju z Blažičem, poškodoval ramo. Ljubljančan je sicer poskusil z vrnitvijo na parket, a dolgo ni zdržal. Odgovora na vprašanji, koliko časa bo Murić odsoten in za kako resno poškodbe gre, bodo dale nadaljne preiskave.

ABA Liga, 10. kolo

Nedelja, 30. november:
CRVENA ZVEZDA – Partizan 76:67 (19:14, 19:8, 19:14, 19:31)
(Lazić 15, Marjanović in Jenkins po 13, Blažič 13, 4 skoki in 2 uk. žogi v 22 minutah; Mačvan 20, Tepić 13, … Murić 2, skok in ukr. žoga v 12 minutah)

IGOKEA – Levski 87:54 (34:9, 21:13, 13:15, 19:17)
(Dragović 18 in 10 skokov, Drenovac 15; Varbanov in Gjuroski po 19)

CIBONA – Metalac 93:91 (25:17, 9:17, 19:16, 18:21, 22:20) – po dveh podaljških
(Markota 21, Jagodić-Kuridža in Blassingame po 12; Malešević 19, Jevtović 18)