Blažičevi Zvezdi malo zmanjkalo do popolnega preobrata

Rubrika: Evroliga

Jaka Blažič je z ekipo Crvene Zvezde meril moči proti Žalgirisu in klonil z rezultatom 76:70Igralci “zelenega gozda” so bili uspešnejši v samem zaključku tekme, čeprav je Zvezda v drugem polčasi uprizorila skoraj popoln rezultatski preobrat. Derbi dneva pa je potekal v Moskvi, kjer je CSKA ugnal Olympiakos. Efes je bil pred domačimi navijači boljši od Milančanov.

Blejec je znova na nove dvignil 20-tisočglavo množico v Areni. foto: twitter
Jaka s Crveno Zvezdo tokrat prekratek v Litvi.  foto: twitter

Zvezda je medlo odprla tekmo in bila nerazpoložena ves prvi polčas. Po odmoru so fantje Dejana Radonjića strnili vrste, močno dobili 3/4 a znova popustili v zaključku tekme. Boban Marjanović z dvojnim dvojčkom vsega ni zmogel sam in tako zmaga ostala v Litvi. Jaka Blažič je za poražence v nekaj več kot 17 minutah zbral 8 točk in izsilil 2 osebni napaki.

Moskovčani so se z zmago nad Olympiakosom s 76 : 70 zavihteli na vrh lestvice skupine F. Olympiakos je vse do samega zaključka pretil domačinom, a tudi zaradi odsotnosti Spanoulisa kaj več kot to ni zmogel. Efes, z izjemo uvodnih desetih minut, ni imel težav z gosti iz Milana.

Evroliga, TOP16, 13. kolo

SKUPINA E

Petek 3. April:

Žalgiris – Crvena Zvezda 76:70 (12:12,28:1511:28,25:15)
(Jankunas P 19 in 9 skokov, Cherry 17; Marjanović 14 in 12 skokov … Blažič 8 točk in 2 izsiljeni osebni napaki v 17.minutah)

Četrtek, 2. april:
MACCABI – Galatasaray 81:72 (23:23,20:19,15:11,23:19)
(Randle 19, Tyus 17, 8 skokov; Gonlum 18, Carter 12)

BARCELONA – Real Madrid  85:80 (17:25,24:16,23:21,21:18)
(Hezonja 15, Lampe in Oleson 12, … Nachbar 6, 3 skoki in 3 podaje v 22 minutah; Fernandez 20, Rodriguez 17)

Panathinaikos – ALBA 66:68 (21:23,19:10,15:13,11:21)
(Diamantidis 18, Fotsis in Slaughter oba po 12, Renfroe 16, Redding 14, McLean 11 in 11 skokov)

SKUPINA F

CSKA – Olympiacos 76:70 (21:17,18:17,12:!5,25:21)
(Kaun in Weems po 16; Printeziz in Lojeski 16)

Anadolu Efes – Milano 86:78 (13:24,23:18,27:17,23:19)
(Huertel 26,Krstić 22,Brooks in Gentile 17)

Nižni Novgorod – UNICAJA 75:94 (18:29,24:21,13:31,20:13)
(Rochestie 14, Mekel 13; Kuzminskas 18, Golubivić 17 in 9 skokov)

LABORAL KUTXA – Fenerbahče 89:76
(James 19, Begič 7 točk, ukradena žoga in 5 osebnih napak v 9 minutah; Bjelica 17 in 10 skokov, Vesely 13)