Blažič z 19 zablestel v Carigradu, Nachbarju derbi večera

Rubrika: Evroliga

Crvena zvezda je v 10. kolu TOP16 faze Evrolige prišla do tretje zmage, po tem ko je na gostovanju pri Galatasarayju suvereno slavila z 91:68. Najboljši strelec Beograjčanov je bil ravno Jaka Blažič z 19 točkami. Tekma tedna med Barcelono in Maccabijem je pripadla domačinom, ki so aktualne prvake ugnali z 89:71, Boštjan Nachbar je prispeval 5 točk.

Barcelona si je tako pred zadnjimi 4 tekmami zagotovila najboljše izhodišče za drugo mesto v skupini E, medtem ko je Real, tokrat boljši od Albe, kot prva ekipa že uvrščen v četrtinale Evrolige.

Položaj oz. izhodišče za napredovanje med najboljših 8 pa si je precej otežila Laboral Kutxa, ki je po visoki prednosti s 85:89 klonila pri Nižnem Novgorodu. Mirza Begić je odigral solidno partijo z 11 točkami in 5 skoki.

Evroliga, TOP16, 10. kolo

SKUPINA E

Četrtek, 12. marec:
Galatasaray – CRVENA ZVEZDA 68:91
(Pocius 13, Erceg 11; Blažič 19, 3 skoki in 3 podaje v 25 minutah, Jenkins in Marjanović po 14)

BARCELONA – Maccabi 89:71
(Tomić 16 in 12 skokov, Doellman 13, … Nachbar 5 v 6 minutah; Alexander 16, Schortsanitis 15)

REAL MADRID – Alba 93:62
(Carroll 13, Llull 12; Redding 14, King 10)