Blažič po porazu Zvezde z Realom: Morda smo nekoliko pregoreli v želji

Rubrika: Evroliga

Crvena zvezda je TOP16 Evrolige pričela s porazom proti madriskem Realu z 72:79. Beograjčani so se vse do tretje četrtine uspešno kosali s favoriziranim kraljevim klubom, ki pa je ta del igre dobil s 24:14 in odločil tekmo. Eden najbolj razočaranih po tekmi je bil ravno slovenski reprezentant Jaka Blažič.

Blejec je znova na nove dvignil 20-tisočglavo množico v Areni. foto: twitter

“Morda smo nekoliko pregoreli tudi v sami želji. Izkušeni gostje so v tretji četrtini pritisnili in naredili ključni izid na tekmi. Toda časa za objokovanje ni, kajti že v nedeljo nas čaka tekma v Ljubljani z Unionom Olimpijo, ki igra dobro. Moramo se hitro zbrati,” je po tekmi za kosarka.si dejal 24-letni Blejec.

Gostje so si v razprodani Areni, tekmo je spremljalo 19 tisoč gledalcev, že v prvem polčasu dvakrat priigrali prednost 8 točk, a so se domači na krilih izjemne publike vselej vrnili. Odgovora pa niso našli na delni izid Reala 18:3 v tretji četrtini, ko je zablestela španska naveza Rudy FernandezSergio Rodriguez. V zadnji četrtini so domači le še omilili rezultatski deficit.

Blesteča predstava Begića premalo za Cajo

Mirza Begić je za baskovsko moštvo prikazal eno najboljših iger doslej. Vpisal je 16 točk in 7 skokov, Caja Laboral pa je vseeno doma morala priznati premoč Anadolu Efesu.

Evroliga, TOP16, 1. kolo

SKUPINA E

Petek, 2. januar:
Crvena zvezda – REAL MADRID 72:79 (12:15, 19:19, 14:24, 27:21)
(Zirbes in Mitrović po 13, … Blažič 6 in 2 skoka v 20 minutah; Fernandez 15, Reyes 13)

ALBA – Barcelona 80:70 (16:23, 23:17, 22:8, 19:22)
(McLean in Radošević in Redding po 16; Huertas 23, Lampe 11, … Nachbar brez učinka v 5 minutah)