Blažič in Begić blestela ob zmagah Crvene zvezde in Laboral Kutxe

Rubrika: EvroligaNaši na tujem

Košarkarji Crvene zvezde so napravili ogromen korak k uvrstitvi med najboljših 16 ekip Evrolige, po tem ko so visoko z 79:62 v 7. kolu ugnali litovski Neptunas, od katerega so zdaj boljši tudi v medsebojnih obračunih. Blestel je Jaka Blažič, ki je bil z 19 točkami drugi strelec Beograjčanov za izjemnim Bobijem Marjanovićem (24+12). Laboral Kutxa je v isti skupini D prizadejala prvi poraz Olympiacosu (89:70), odličen pa je bil Mirza Begić, ki je v 21 minutah zabeležil 12 točk, 7 skokov in 3 blokade. Saša Vujačić je dosegel 4 točke.

Jaka Blažič je iz igre metal 6/10, dodal pa še kar 8 skokov. foto: facebook

Litovci zapretili z delnim izidom 19:0

Varovanci Dejana Radonjića so tekmo dobro začeli in prvo četrtino dobili za 8 (22:14). Sledil je ogromen padec, kajti domači točke niso dosegli kar 6 minut, gostje pa v tem delu napravili delni izid 19:0 ter tako povedli s 37:33. Zanimivo, Jaka Blažič, do tedaj najboljši posameznik Zvezde (ni zgrešil niti enega meta), je skorajda celoten niz Neptunasa spremljal s klopi. Zvezde (ni zgrešil niti enega meta), je skorajda celoten niz Neptunasa spremljal s klopiniz Neptunasa spremljal s klopi.

Pri gostih dvomesten le Gailius

Drugi polčas je znova pripadel rdeče-belim. Hitro so izničili zaostanek dveh točk in na krilih Marjanovića in Blažiča prednost višali z minute v minuto. Tretjo četrtino so dobili s 27:10 in ob le enem razpoloženem košarkarju Neptunasa, ki je slišal na ime Deividas Gailius (18 točk), je hitro postalo jasno, da bo Crvena zvezda zabeležila četrto zmago na sedmih tekmah.

Laboral Kutxa z odličnim Begićem ostaja zraven

Tretjo zmago na sedmih tekmah je zabeležila baskovska Laboral Kutxa in nasploh kot prva v zgodovini Evrolige presegla mejo 25 000 doseženih točk. V mozaik visoke zmage nad doslej še nepremagljivim Olympiacosom je Mirza Begić dodal 12 točk, 7 skokov in 3 blokade, kar je bržčas njegova najboljša predstava v dresu moštva iz Vittorie.

EVROLIGA, 7. kolo

SKUPINA A

Četrtek, 27. november:
Real Madrid – UNICS KAZAN 75:85 (22:23, 24:19, 15:26, 14:17)
(Rodriguez 12, Nocioni 11; Fischer 25 in 8 skokov, Jerrells 23 in 8 skokov)

SKUPINA B

Maccabi – CSKA 61:84 (12:25, 18:15, 16:19, 15:25)
(Smith 14, Landesberg 12; Weems 19, Kaun 15 in 10 skokov)

ALBA – Unicaja 79:78 (20:21, 17:24, 16:16, 26:17)

SKUPINA C

FENERBAHČE – Turow 89:74 (26:12, 22:24, 17:17, 24:21)
(Goudelock 21, Bjelica 16 in 10 skokov; Moldoveanu 16, Jaramaz 15)

SKUPINA D

CRVENA ZVEZDA – Neptunas 79:62 (22:14, 13:23, 27:10, 17:15)
(Marjanović 24 in 12 skokov, Blažič 19, 8 skokov, podaja in ukr, žoga v 25 minutah; Gailius 18, Dimša 9)

LABORAL KUTXA – Olympiacos 89:70 (24:17, 20:20, 24:15, 21:18)
(Heurtel 18, … Begić 12, 7 skokov in 3 blokade v 21 minutah, Vujačić 4 in skok v 18 minutah; Spanoulis 27, Dunston 12)

Valencia – Galatasaray (21:00)

1. Olympiacos 7 6 1 521:494
2. Crvena zvezda 7 4 3 558:514
3. Galatasaray 6 3 3 499:495
4. Laboral Kutxa 7 3 4 539:537
5. Neptunas 7 3 4 537:593
6. Valencia 6 1 5 437:458