Blaž Mesiček sam ni zmogel premagati Cibone

Če ekipa vodi le enkrat na tekmi (2:0), prejme do polčasa 48 točk, ob tem pa ima le enega razigranega igralca (Blaž Mesiček), potem doma ne more računati na uspeh. To se je nocoj zgodilo Olimpiji, ki jo je z 89:72 porazila Cibona. Zagrebčani so prišli do 5. zmage v 6. krogu Lige ABA, zmaji pa do 4. poraza.

statistika uol cibona
Primerjava med Olimpijo in Cibono (foto: kosarka.si)

V dresu gostov sta se izkazala Željko Šakić (20 točk) in Ante Žižić (19). Nebojša Joksimovič je k zmagi dodal 2 točki in 4 podaje, Žan Mark Šiško pa je poškodovan.

Liga ABA, 6. krog, 22.10.
UOL – CIBONA 72:89
UOL: Barbarič 5, Oliver 6, Šaškov 4, Bubnić 7, Mesiček 19, Milošević 12, Janković 8, Jefferson 4, Jurček 2, Hrovat 5.

Jefferson prebran in utrujen

Olimpija nocoj ni bila konkurenčna. Cibonina obramba je vešče zaustavila Brandona Jeffersona, ki mu naporen ritem tekem že pušča posledice. Oliver in Janković sta dala od sebe, kar se od njiju pričakuje, zablestel je Mesiček (19 točk, indeks 25), pa se je potem kar končalo za zmaje.

Tri usodne trojke

Cibona je dokončno ustavila Olimpijo v 3. četrtini, ko je Marin Rozić zadel tri trojke zapored. Mesiček je znižal na 41:48, potem pa so sledili trije rafali Rozića za 43:57! Zmaji se niso več pobrali, trener Gašper Okorn pa je minute razdelil vsem, ki jih ima na voljo. Razumljivo – v naslednjih desetih dneh Olimpijo čaka pet tekem.