Bjelica odloči v Berlinu, poraz Hrvaške proti Grčiji, do prve zmage Italijani in Belgijci

Rubrika: EuroBasket 2015

Slovenska reprezentanca je na EuroBasketu zabeležila prvo zmago. Naši so s premagali Gruzijce z 79:68. Na zelo razburljivi tekmi v Berlinu, je srbska reprezentanca je s košem Nemanje Bjelice, 0,9 sekunde pred koncem tekme, premagala Nemčijo z 68:66, in vknjižila drugo zaporedno zmago.

Srbija se je dolgo časa mučila z Nemčijo, ki je bila na krilih polne dvorane v Berlinu, do zadnje četrtine vseskozi le korak od zmage. Rezultat je bil tri minute pred koncem poravnan na 62, nato pa je odgovornost nase prevzel Nemanja Bjelica, in dosegel štiri od zadnjih šestih točk srbske reprezentance, med drugim tudi koš, manj kot sekundo pred koncem tekme, za končnih 68:66.

Makedonska reprezentanca je zabeležila prvo zmago na prvenstvu, potem ko se je v zadnji četrtini razigral Vlado Ilievski, in dosegel osem od svojih 14 točk. Drugo zmago je vknjižila Poljska, ki je bila z 82:79 boljša od Rusije, prvo pa Belgija, ki je z 29 točkami razlike (84:55), odpravila Estonijo.

Sosedski dvoboj med gostiteljico skupine D, Latvijo, in Litvo, je z 68:49 dobila slednja.

Italijani so se tudi v drugem kolu mučili s svojimi nasprotniki. Tokrat so sicer zabeležili zmago, z 71:64, proti Islandiji, a zagotovili so si jo šele v končnici tekme.

Zelo zanimivo je bilo na zadnji nedeljski tekmi v skupini C, na kateri sta se med seboj udarili Hrvaška in Grčija. Po začetnem vodstvu z 2:0, so nato Grki vseskozi zaostajali, in v vodstvo prešli šele ob zaključku tekme. Takrat sta mirne živce ohranila Printezis in Bourousis, ki sta Grčiji prinesla zmago z 72:70. Ob zvoku sirene je met za podaljšek zgrešil Krunoslav Simon, najboljši hrvaški strelec, z 18 točkami.