Beno Udrih vnovič zablestel (VIDEO)

Slovenski košarkar Beno Udrih je vnovič navdušil. 15 točk, 5 podaj, 4 ukradene žoge in 2 skoka je vknjižil v 26 minutah ob že 32. zmagi sezone. Grizliji so doma s 103:94 odpravili Orlando.

Floridčani praktični nikdar niso ogrozili zmage domačega Memphisa, ki je med drugim vodil že z 22 točkami razlike. Šele v zadnji četrtini so se gostje nekoliko bolj zbrali in deficit dvakrat znižali na 9 točk, a to je bilo z njihove strani tudi vse.

Rezervisti na čelu z Udrihom niso razočarali

“Upal sem, da bi rezervni košarkarji lahko naredili svoje in mislim, da so – sploh v prvem polčasu – opravili dober posel. Izgubili smo preveč žog, kar me trenutno nekoliko moti. Toda tekmo smo dobili. Z visoko razliko in igramo dobro,” je po zmagi, že 32. na 44 tekmah v sezoni, dejal domači strateg Dave Joerger.

Liga NBA, 27. januar
MEMPHIS GRIZZLIES – Orlando Magic 103:94
(Randolph 24 in 10 skokov, Gasol 16, Udrih 15; Vućević 18 in 12 skokov)

NEW ORLEANS PELICANS – Philadelphia 76ers 99:74
OKLAHOMA CITY THUNDER – Minnesota Timberwolves 92:84
Utah Jazz – BOSTON CELTICS 90:99
LA CLIPPERS – Denver Nuggets 102:98

Slovenci v Ligi NBA:

Beno Udrih (Memphis) – 26 minut, 15 točk (6/8 iz igre), 2 skoka, 5 podaj, 4 ukradene žoge.