Beno in grizliji vse bližje četrtfinalu, San Antonio izenačil

Memphis Grizlies našega Bena Udriha, so na domačem parketu brez večjih težav premagali ekipo Portland Trail Blazers in so tako na pol poti do uvrstitve v četrtfinale. Tudi prvo moštvo rednega dela, Atlatna Hawks, je pred domačimi navijači potrdilo vlogo favorita in slavilo s 96:91. So pa gostje presenetili v Los Angelesu, kjer so Spursi na krilih Tima Duncana slavili s 105:101 in tako izid v zmagah izenačili na 1:1.

Beno

Grizliji so prvo četrtino obračuna sicer izgubili za dve točki, a so že v naslednji stvari postavili na svoje mesto in na odmor odšli z 11 točkami prednosti. V drugem delu so tekmo rutinirano pripeljali do konca, Udrih pa je v 18:44 minutah, ob metu 4/10 in obeh zadetih prostih metih, k zmagi prispeval 10 točk ter po 1 asistenco in 1 skok. Memphish je s to zmago povedel na 2:0 in je tako na dobri poti, da se uvrsti v četrtfinale končnice.

ATLANTA HAWKS – Brooklyn Nets 96:91 /3:0/
(Millsap 19, Korver 17, Teague ; Jack 23, Lopez 20, Johnson 19)

MEMPHIS GRIZZLIES – Portland Trail Blazers 97:82 /3:0/
(Conley 18, Lee 18, Gasol 15, Udrih 10t točk, 1 asistenca in 1 skok ; Aldridge 24, Lillard 18, Batum 11)

Los Angeles Clippers – SAN ANTONIO SPURS 101:105 /1:1/
(Griffin 29, Paul 21, Jordan 20 ; Duncan 28, Leonard 23, Mills 18)