Bečiroviću s Panathinaikosom prvi derbi

Rubrika: Evropske lige

Košarkarji grškega Panathinaikosa, katere po novem vodi srbski strateg Saša Đorđevič, kateremu pomaga nekdanji slovenski reprezentant Sani Bečirović, so s 70-64 dobili derbi proti največjemu rivalu Olympiakosu.

Ekipi sta se zaradi kazni Olympiakosa iz lanske sezone igrali pred praznimi trebunami, varovanci Saše Đorđevića, za katerega je bil to debi na klopi atenskega kluba, pa so skozi celoten obračun nadzorovali igro.
Ekipi sta sicer v zadnjo četrtino vstopili izenačeni (44-44) a je Panathinaikos s serijo 15-0 v prvih petih minutah zadnje četrtine stvari postavil na svoje mesto in nato tekmo miro pripeljal do konca.
Najbolj razpoložen pri zmagovalcih je bil tokrat Diamantidis, ki je k zmagi prispeval 16 točk, 3 skoke in 2 asistenci, svoje pa sta s 14 oziroma 12 točkami dodala še Feldeine in Janković. Pri Olympiacosu je bil najučinkovitejši Printezis s 19 točkami, Lojeski pa jih je dodal 14.

V polfinale pokala so se poleg Panathinaikosa uvrstili še Faros Keratsiniou, PAOK in Aris.