Bayern namučil Moskovčane, Barca v zadnji četrtini ušla blamaži

Rubrika: Evroliga

Kakšna forma Maccabija! Po tem, ko je izraelsko moštvo v preteklem krogu Evrolige slavilo zmago na gostovanju pri CSKA-ju, so tokrat varovanci Ioannisa Sfairopoulosa popolnoma nadigrali še Barcelono. V določenem trenutku tekme so povedli že za 38 (!!) točk. Jaka Blažič je tekmo končal pri 7 točkah.

Barcelona je v Tel-Aviv pripotovala z nizom 5 zaporednih evroligaških zmag, tokrat pa naletela na izjemno razpoložene košarkarje Maccabija, ki so s prihodom Ioannisa Sfairopoulosa postali kot druga ekipa. Koši so padali z vseh strani, že na glavni odmor pa so na veliko veselje domačih navijačev njihovi ljubljenci odšli s 22 točkami prednosti (57:35).

V tretji četrtini so povedli že celo z 38 točkami prednosti, popustili pa šele v zadnjih 10 minutah, ko se je Barceloni z delnim izidom 20:0 (!!) uspelo približati na že 13 točk zaostanka (85:72). Poraz gostov je pomagal ublažiti Jaka Blažič, ki je zbral 7 točk po statističnem indeksu pa bil tretji najučinkovitejši pri Kataloncih.

CSKA s težavami

Še zdaleč tokrat lahkega dela niso imeli košarkarji CSKA-ja. Bayern jih je v prvi četrtini presenetil z izjemno organizirano obrambo, na katero Moskovčani niso našli odgovora. Rezultat so v svojo korist obrnili šele v zadnji četrtini, ki so jo dobili s 25:13.

Khimki, ki še naprej čaka na povratek Alexeyja Shveda je bil nemočen pri Olympiacosu, Fenerbahče pa je na gostovanju v zadnji četrtini strl odpor Gran Canarie.

Evroliga, 19. kolo, 17.1.
CSKA – Bayern 77:70 (13:20, 22:12, 17:20, 25:13)
(Clyburn 20 in 8 skokov, Hackett 12; Koponon in Đedović po 12)

Olympiacos – Khimki 71:57 (20:11, 12:11, 23:14, 16:21)
(Vezenkov in Papanikolaou (6 skokov) po 14; Mickey 21 in 7 skokov, Crocker 10 in 5 skokov)

Maccabi FOX – FC Barcelona Lassa 99:83 (23:20, 34:15, 28:17, 14:31)
(Black 16 in 6 skokov, Wilbekin in O’Bryant (7 skokov) po 15; Ribas 13 in 5 podaj, Oriola 12)

Herbalife Gran Canaria – Fenerbahče 64:82 (19:24, 13:20, 19:12, 13:26)
(Tillie 21, Strawberry 11; Kalinić 16, Vesely 13 in 7 skokov)

18.1.
Anadolu Efes – Darussafaka Tekfen (18.30)
Budućnost VOLI – Real Madrid (19.00)
Žalgiris – Panathinaikos OPAP (19.00)
Baskonia KIROLBET – AX Armani Exchange Olimpia (21.00)

Slovenci v Evroligi
Klemen Prepelič (Real Madrid)
Anthony Randolph (Real Madrid)
Alen Omić (AX Armani Exchange Olimpia)
Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa) – 15 minut, 7 točk (1/4 za dve, 1/1 za tri, 2/2 prosti meti), 6 skokov (2 v napadu), 1 pridobljena žoga; indeks 11.
Kevin Pangos (FC Barcelona Lassa) – 16 minut, 10 točk (2/3 za dve, 2/5 za tri, 2/3 prosti meti), 1 skok, 2 podaji; indeks 9.