Baričeva na španskih tleh v prvo opravila z Litvankama

Ruski evroligaš UMMC iz Jekaterinburga po petih tekmah ostaja edina zasedba s stoodstotnim izkupičkom. V četrtek je bil uspešen na gostovanju v Gironi, kjer je slavil tesno zmago s 76:71.

Barič 2

Jekaterinburg je s prostima metoma Nike Barič (0/5 iz igre, 2/2 PM) slabe štiri minute pred koncem prvega polčasa povedel že s +15 (38:23), a se je španskemu klubu uspelo vrniti v igro. Sredi zadnje četrtine je izid poravnal na 68. točko, nato pa so izkušene igralke ruskega giganta, na čelu s Diano Taurasi (36 točk, 7/10 za tri), vendarle prevesile tehtnico v svojo korist.

Slovenska reprezentantka se je na tej tekmi že spoznala z dvema Litvankama, ki ji bosta morda znova nasproti stali kaj kmalu. Slovenijo namreč proti Litvi 25. novembra čaka kvalifiakcijska tekma za nastop na EuroBasketu 2017. Vita Kuktiene (187 cm, 1980), ki je za baltsko državo igrala že na poletnem evropskem prvenstvu, je tekmo končala pri 6 točkah in 4 skokih, medtem ko Lina Pikčiute (192 cm, 1990), ki se nahaja na širšem seznamu za tekmo s Slovenijo, ni zaigrala.