Barič potopil Gorenjce, Vulić triumfalno skozi Domžale, Ilirija korak do senzacije

Četrto kolo Lige Nova KBM se je zaključilo s tekmami Ilirija : Rogaška, Zlatorog Laško : Šenčur GGD in Helios Suns : Šentjur. Razburljivo je bilo v Ljubljani, kjer so gostje iz Rogaške zmagali prav na koncu tekme ter v Laškem, kjer so domačini po preobratu tekmo dobili v podaljšku. Na tretji tekmi v Domžalah, je zmaga pripadla gostom iz Šentjurja.

Liga Nova KBM, 4. krog, 3.11.
Ilirija – ROGAŠKA 74:75 (17:20, 16:13, 21:18, 20:24)
Ružič 15 (5 skokov), Heath 14 (7 skokov, 8 asistenc), Čučović 9 (7 skokov); Mijović (5 skokov) in Davis 16, Vašl 14, Pajič 13 (7 skokov)

Košarkarji Rogaške so zabeležili četrto zmago, tako da ob Krki ostajajo edina neporažena ekipa v ligi Nova KBM, Ilirija pa je doživela še četrti poraz in je edino moštvo v ligi, ki še ni okusilo slasti uspeha.

Tokrat so bili Ljubljančani najbližje zmagi doslej. Pogumno so se borili vse do konca, ko je tudi športna sreča odločila zmagovalca. Pri vodstvu 74:73 je imela Ilirija dva prosta meta, vendar je Haris Čučović oba zgrešil. Kazen je sledila, ko je Rashun Jarrel Davis na drugi strani povedel Slatinčane v vodstvo, hkrati pa Ilirija v zadnjem napadu ni prišla do meta za zmago.

Domači strateg Saša Dončić je v igro poslal vseh enajst igralcev in dva sta prišla do dvomestnih številk (Tevž Ružič 15 točk, Joshua Stanley Heath 14 točk), njegov kolega pri Rogaški Damjan Novaković pa je večino tekme odigral z zgolj sedmimi košarkarji, največ točk pa sta dosegla Stefan Mijović in Rashun Jarrel Davis (po 16).

V petem kolu (10. november) bo Ilirija gostovala na Polzeli, Rogaška pa bo gostila zasedbo Zlatoroga.

ZLATOROG LAŠKO – Šenčur GGD 86:78 (11:27, 21:10, 12:21, 23:9, 19:11) *po podaljšku
Barič 30, Thomas Jr 19 (7 skokov), Rojc 16 (5 skokov); Rizvić 13, Murić 12 (6 skokov), Popadić 11, Pavić 10 (13 skokov)

Košarkarji Zlatoroga na prvi domači tekmi v ligi Nova KBM po velikem preobratu prišli do druge zmage. Nadoknadili so 16 točk zaostanka, devet v zadnjih petih minutah, izsilili podaljšek, v katerem so nato šokiranega tekmeca nadigrali v vseh pogledih.

Gostje so tekmo sicer odprli zelo močno in si že v prvi četrtini priigrali visoko prednost. Razlika šestnajstih točk jih je tako uspavala, da so v nadaljevanju prvega polčasa pobudo prepustili Laščanom, ki so se v 17. minuti približali na vsega tri točke razlike (28:31).

V drugem delu je Šenčur uveljavil svojo prednost v višini pod obročema (44:32) ter bil ob kolektivni igri večji del v prednosti. Dobrih pet minut pred koncem je imel prednost 64:55. Tedaj pa je zasedba ameriškega trenerja Chrisa Thomasa pokazal svoj drugi obraz. Nejc Barič (30 točk) in Matej Rojc (16 točk) sta bila pobudnika preobrata, ki je Zlatorog pripeljal do izenačenja na 67:67 ter v podaljšku do vodstva s 78:67. Laščani so v devetih minutah naredili delni izid 23:3.

Zlatorog bo v naslednjem kolu (10. november) gostoval v Rogaški Slatini, Šenčur GGD pa bo 11. novembra gostil Petrol Olimpijo.

Helios Suns – ŠENTJUR 59:71 (13:22, 18:10, 18:27, 10:12)
Besedič 13 (6 skokov), Močnik 10 (5 asistenc), Fon 9; Konjević 27 (7 skokov), Pešić 13 (7 skokov, 6 asistenc), Harmon II 11

V tekmi ekip, ki sta četrti krog prvenstva dočakali z izkupičkom ene zmage in dveh porazov, so bili na koncu prepričljivo boljši gostje. Domači so dobro odigrali le drugi četrtino in prvi del tretje, kar je bilo premalo za uspeh proti Šentjurju, ta je v prejšnji sezoni sicer dobil tri od štirih medsebojnih tekem.

Po prvem delu je imel Šentjur dokaj zanesljivo prednost, vodil je za devet točk. Toda v nadaljevanju je Helios v le nekaj minutah razliko izničil, povedel z 31:30 in bil ob polčasu povsem zraven.

Toda nadaljevanje je bilo spet v znamenju gostov. Helios je zadnjič vodil pri 41:39, potem pa se je po delnem izidu 13:3 za goste tehtnica nagnila na stran Šentjurja, ki prednosti ni več zapravil. V zadnjem delu so imeli gostje vseskozi prednost +10 ali več in zanesljivo dobili tekmo za 12 točk. Gostje so zadeli vseh 14 prostih metov, domači pa so potek tekme skušali spremeniti tudi s številnimi meti za tri, a so jih od 37 zadeli le devet.

Pri domačih je bil najbolj razpoložen Jure Besedič s 13 točkami, pri gostih pa je bil nerešljiva uganka za nasprotnike Davor Konjević s 27.

V 5. kolu Helios Suns čaka gostovanje pri Sixt Primorski, Šentjur pa se bo doma pomeril s Krko