Barcelona slavila v El Clasicu, Begićeva Laboral Kutxa za četrfinale!

Rubrika: Evroliga

Barcelona Boštjana Nachbarja je dobila košarkarski El Clasico. Unicaja v gosteh  premagala Nizhny Novgorod. Maccabi   boljši od Galatasaraya, Alba je zadala boleč poraz Panathinaikosu sredi Aten! Laboral Kutxa z Mirzo Begićem gladko preko Fenerbahceja!

bar-mad

Barcelona – Real Madrid

1. četrtina:

Barcelona začne v postavi Satoransky, Navarro, Nachbar, Thomas, Tomić, Realovci z Llull, Carroll, Fernandez, Reyes, Ayon.

Blaugrana povede s 5:0 in konstantno drži vodstvo, žoga v napadu odlično kroži, domači visoki igralci odhajajo na skok v napadu. Gostje medtem napadajo predvsem preko Fernandeza, ki v tem delu igre zadane tri trojke, skupno 13 točk. Uspešno mu sledi Ayon, ki naredi svoje pod košem, kar je posledica odlično organiziranega napada Madridčanov. Vseeno se gostje uspejo nekoliko oddaljiti, prav na račun trojk Fernandeza. 8 točk prednosti po prvih desetih minutah (17:25)

2. Četrtina :

Lampe ne odlaša, odpre četrtino s trojko, po uspešni blokadi istega igralca v obrambi sledi protinapad Barcelone, ki ga uspešno zaključi Abrines, razlika zmerna, tri točke za Real (22:25). Realovci ohranjajo čvrstino pod košem, Ayon še naprej pridno polni koš, vstopi El Chaco Rodriguez. Napad vse bol postaja primarna stvar oklepanja obeh ekip. Rezultat po trojki Rodrigueza znaša 26:34 v korist Madridčanov. Barcelona je prisiljena vzeti minuto odmora, ki se izkaže za uspešno, saj Lampe takoj zadane iz razdalje, vajo ponovi Oleson (31:34). Koši še naprej padajo kot za stavo, vmes vstopi še super talent hrvaškega rodu Hezonja in v dobrih štirih minutah zadane dve trojki! Nachbar prejme tehnično napako (“flopping”). 41:41 polčas!

3. Četrtina :

Barcelona nadaljuje srečanje s Hezonjo v postavi, Real nadaljuje tako, kot je srečanje začel. Nekaj hitrih košev, a hitro se opazi razlika na terenu. Madridčani poskušajo vse več iz pod koša. Ne uspeva jim najbolje, Barca uide celo na +8 (59:51). Hezonja in Rudy zaporedni trojki za 62:56. Rodriguez še nekoliko približa Real pred zadnjim delom igre na 64:62!

4. Četrtina :

Brad Oleson ne pušča ničesar naključju in zadane dve zaporedni trojki, zadnjo celo ob osebni napaki in poviša vodstvo Barcelone na + 6 (70 :64).  Llull  ni dolgo ostal dolžan, svoje je pripomnil še Rodriguez in razlika se je hitro sprevrnila v izenačen rezultat. Nekaj nervoze se je že poznalo v igri, ko se je tekma bližala koncu. Še posebno Barcelona je z nekaj napakami dovolila nasprotnikom, da se približajo preko lahkih košev iz prej omenjenih napak. Barcelona vzame Time out in po njej zaigra pod koš na Pleissa in Thomasa, kar se ji rezultatsko obrestuje. Nachbar v tem delu igre vse skozi na parketu! Rudy Fernandez ukrade žogo in še zadnjič na tekmi izenači na 78! Barcelona je primorana vzeti novo minuto odmora. Po njej je sledila nekoliko bol skoncentrirana igra Barcelone, predvsem v zaključkih napadov, Oleson je dokončal zadevo, kjer jo je začel, pri uspešnem metu za tri seveda, da bi se nekoliko približal sicer odličnemu strelskemu večeru Hezonje, ki je za Barcelono dosegel pet trojk iz šestih poiskusov!

Laboral Kutxa je uspešno opravila zadano nalogo. Da še lahko upajo na četrfinale so potrebovali zmago in nalogo nad vse uspešno opravili. Padel je Fenerbahce z rezultatom 93 : 76 ! Mirza Begič si je hitro prislužil 5 osebnih napak, a vendar v nasprotnikov koš nasul 7 točk.

Maccabi na domačem parketu ni imel posebnih težav z turškim predstavnikom Galatasarayem in ga porazil 81 : 72. V skupini E je svoje zakuhala le Alba. Sredi prestolnice Grčije je poskrbela za pravo razočaranje in naval groze na tribunah vroče OAKE! Panathinaikos je padel za vsega en koš razlike (66 : 68)! Diamantidis z 18 točkami ni bil kos Renfrou in druščini.

Unicaja je v tekmi iz dna lestvice kar nekoliko presenetljivo jezo znesla nad tokrat povsem nemočnim Nižniem in ga porazila s 75 : 94. Dobro so gostje zaustavili Rochestia, ki je končal pri zanj skromnih 14 točkah.

Evroliga, TOP16, 13. kolo

SKUPINA E

Četrtek, 2. april:
MACCABI – Galatasaray 81:72 (23:23,20:19,15:11,23:19)
(Randle 19, Tyus 17, 8 skokov; Gonlum 18, Carter 12;)

BARCELONA – Real Madrid  85:80 (17:25,24:16,23:21,21:18)
(Hezonja 15, Lampe in Oleson 12, … Nachbar 6, 3 skoki in 3 podaje v 22 minutah; Fernandez 20, Rodriguez 17;)

Panathinaikos – ALBA 66:68 (21:23,19:10,15:13,11:21)
(Diamantidis 18, Fotsis in Slaughter oba po 12, Renfroe 16, Redding 14, McLEAN 11 in 11 skokov;)

SKUPINA F :

Nižni Novgorod – UNICAJA 75:94 (18:29,24:21,13:31,20:13)
(Rochestie 14, Mekel 13; Kuzminskas 18, Golubivić 17 in 9 skokov; )

LABORAL KUTXA – Fenerbahče 89:76
(James 19, Begič 7 točk, ukradena žoga in 5 osebnih napak v 9 minutah; Bjelica 17 in 10 skokov, Vesely 13;)

CSKA – Olympiacos (19:00)
Anadolu Efes – Armani Milano (19:00)