Barcelona prek Malage do prve lovorike v sezoni

Rubrika: Evropske lige

Barcelona je po treh letih, v katerih je v Španiji dominiral madridski Real, prišla do nove, že šeste lovorike španskega Superpokala v zgodovini kluba. Katalonci so v finalu premagali moštvo Unicaje iz Malage, ki je dvorani »Martin Carpena« gostila zaključni turnir. Barcelona je tako osvojila prvo lovoriko v novi sezoni.

Tekmo so sicer bolje odprli domačini, ki so povedli s 14-9, pri čemer je Mindaugas Kuzminskas zadel kar polovico vseh točk Malage. »Blaugrana« je hitro odgovorila in z delnim izidom 13-0 postavila stvari na svoje mesto.
V nadaljevanju so varovanci Juana Plaze z dobrimi skoki v napadu (8 skokov) in dobro obrambo (Barcelona je v prvem polčasu izgubila 9 žog) držali priključek in na odmor odšli z zaostankom šestih točk (31-37).
V drugem polčasu so Katalonci na krilih Perperogloua in Vezenkova, ki sta dosegala 15 od skupno 20 točk Barcelone v tretji četrtini, prišli do vodstva z dvomestnim številom, od tu pa za Malago ni bilo več  povratka.

Pri Barceloni je blestel branilec Pau Ribas, ki dosegel 15 točk (8/8 prosti meti) in bil na koncu imenovan za MVP Superpokala. Pri vrhu najboljših strelcev sta mu družbo delala še soigralca Stratos Perperoglou s 13 in Carlos Aroyo s 10 točkami. Pri Malagi je bil najbolj razpoložen Kuzminskas s 12 točkami.