Barcelona brez praske tudi iz Carigrada, Cedevita šokirala Tel Aviv

Rubrika: Evroliga

Košarkarji Barcelone so v derbiju 4. kola slavili na gostovanju pri Fenerbahčeju z 80:78 in tako zabeležili še četrto zmago na štirih tekmah, moštvu Željka Obradovića pa prizadejali drugi zaporedni poraz. Senzacijo večera je sredi Tel Aviva pripravila zagrebška Cedevita in odnesla zmago s 83:73.

Barcelona je s tremi zmagami še neporažena, Fener je doslej enkrat izgubil. foto: euroleague.net
Barcelona je poleg Reala, Unicaje, CSKA-ja in Olympiacosa še neporažena. foto: euroleague.net

Anadolu Efes je v skupini A po porazu v prejšnjem kolu v Kaunasu hitro postavil temelje zmage pri Nižnem Novgorodu in že polčas dobil za 18 točk, na koncu pa na krilih Daria Šarića (18) in Milka Bjelice slavil s 76:66. Žalgiris je pripravil še eno manjše presenečenje in doma premagal (77:71) Unics iz Kazana, proti kateremu je vodil celo tekmo. James Anderson je dosegel 27 točk in 11 skokov. Real je že v sredo z visokih 115:94 odpravil Sassari.

Cedevita na dosedanjih treh tekmah še ni okusila slasti zmage, je pa tekmo v izraelski prestolnici začela popolnoma brez strahu in pokazala, da ne bo lahek plen, še več, vodila je skozi celotno tekmo in s hrabro igro domačim onemogočila vzpostavitev njihove prepoznavne igre z ogromno tranzicije. Tudi končnico, v kateri se je Maccabi približal na vsega 4 točke, so varovanci Jasmina Repeše odigrali pametno in na koncu slavili s 83:73.

Derbi večera se je odvijal v Fenerbahče Ülker Areni, ki pa so jo domači navijači zapuščali sklonjenih glav. Barcelona je namreč, predvsem po zaslugi dobro odigrani končnice slavila z 80:78. Tekma je bila sicer vseskozi odprta, Katalonci so si občutnejšo prednost 8 točk priborili v zadnji četrtini na krilih prvega strelca Brada Olesona in jo tudi zadržali. Ekipa Željka Obradovića je še drugič zapored izgubila in nič ne kaže, da bi končno nastopil njen čas za preboj na sam vrh stare celine.

Evroliga, 4. kolo

SKUPINA A

Četrtek, 6. november:
Nižni Novgorod – ANADOLU EFES 66:76 (15:21, 9:21, 21:23, 21:11)
(Rochestie 19, Antonov 16; Šarić 18, Bjelica 14)

ŽALGIRIS – Unics Kazan 77:71 (17:17, 23:20, 22:18, 15:16)
(Anderson 27 in 11 skokov, Milaknis 14; Langford 24, Kaimakoglu 11)

Sreda, 5. november:
REAL MADRID – Dinamo Sassari 115:94 (27:17, 30:25, 27:22, 31:30)
(Reyes 17, Carroll, Llull in Nocioni po 15; Todić 20, Dyson 16)

SKUPINA B

Maccabi – CEDEVITA 73:83 (22:26, 18:18, 17:24, 16:15)
(Pargo 24, Smith 14; Gordić 16, Pilepić 14)

SKUPINA C

TUROW – Bayern 89:78 (17:22, 25:17, 28:20, 19:19)
(Kulig 22, Taylor 15; Đedović 16, Benzig in Savanović po 12)

Fenerbahče – BARCELONA 78:80 (21:19, 20:22, 19:23, 18:16)
(Žorić 18 in 10 skokov, Goudelock 16; Oleson 16, Doellman in Tomić po 12, … Nachbar brez učinka v 3 minutah)

Panathinaikos – Armani Milano (20:45)

1. Barcelona 4 4 0 327:289
2. Panathinaikos 3 2 1 250:231
3. Fenerbahče 4 2 2 319:321
4. Armani Milano 3 1 2 218:229
5. Turow 4 1 3 309:339
6. Bayern 4 1 3 314:328