Barcelona na kolenih sredi Beograda!

Rubrika: Evroliga

Crvena zvezda je dosegla veliko zmago in pred nabito polnim Pionirjem premagala Barcelono, ki je v prvem krogu ponižala Panathinaikos.

Končni rezultat je bil 90:82, Crvena zvezda pa je vodila skozi celotno srečanje. Že prvo četrtino je dobila za 11 točk, ob polčasu je prednost znašala 12. v drugem polčasu je Barcelona nekoliko popravila igro v napadu, v 36. minuti pa je prišla samo na točko zaostanka. Toda predvsem po zaslugi trojke Bijelica – Antić – Rocheste je na koncu zmaga ostala v Srbiji.

Milko Bijelica je tekmo končal s 23imi točkami, Taylor Rocheste pa je tudi po zaslugi nekaterih akrobatskih metov v zadnji četrtini dosegel 22 točk. Za goste je Kevin Sherapin dosegel 16 točk, Thomas Huertel pa 14.