Barca nemočna v Madridu, preobrat Baskov v Tel-Avivu

Rubrika: Evroliga

Novembra je v španskem prvenstvu Barcelona na domačih tleh nadigrala Real, tokrat pa so ji košarkarji belega baleta vrnili z obrestmi. Razigran je bil Anthony Randolph, Jaka Blažič se pri Barceloni ni naigral, Klemen Prepelič pa sploh ni stopil na parket. Preobrat sta v zadnji četrtini pripravila Olympiacos in Baskonia.

Z 86:69 je 25. novembra Barcelona v obračunu državnega prvenstva odpravila četo Pabla Lasa, ki je tokrat zaigrala mnogo bolje in že na odmor odšla z visokimi 23 točkami prednosti (53:30). Neverjetno trojko ob zaključku prvega polčasa je čez celotno igrišče zadel Facundo Campazzo.

Prepričljive zmage sta se na domačem terenu veselila Fenerbahče in CSKA, precej bolj napeto pa je bilo v Pireju in Tel-Avivu. Tam sta Olympiacos in Baskonia še nekaj minut pred koncem zaostajala za 7 točk (66:73 v Pireju in 71:64 v Tel-Avivu), na koncu pa vendarle prišla do zmage. Še posebej napeto je bilo v Izraelu, kjer je Maccabi vodil večino tekme, zmagovalca pa je 8 sekund pred koncem z strašljivim zabijanjem odločil francoski velikan Vincent Poirier.

Evroliga, 12. kolo, 13.12.
Olympiacos – Anadolu Efes 88:81 (25:12, 23:34, 17:22, 23:13)
(Toupane 19, Milutinov 15 in 9 skokov; Micić 24 in 6 podaj, Larkin 20)

CSKA – Khimki 88:74 (24:17, 25:23, 26:13, 13:21)
(Hackett 14, Higgins 11; Marković 18, Thomas 15 in 5 skokov)

Fenerbahče – AX Armani Exchange Olimpia 92:85 (15:21, 25:19, 27:18, 15:27)
(Gudurić 20, Vesely 17 in 5 skokov; James 31 in 6 podaj, Gudaitis (6 skokov) in Kuzminskas (7 skokov) po 13)

Maccabi FOX – Baskonia 79:81 (17:22, 24:14, 20:18, 18:27)
(Wilbekin (5 podaj) in Kane (6 skokov) po 13; Shengelia 20 in 5 podaj, Janning 16)

Real Madrid – Barcelona 92:65 (22:17, 31:13, 16:20, 23:15)
(Thompkins 17 in 7 skokov, Randolph 16; Huertel 16 in 5 podaj, Pangos 11)

Slovenci v Evroligi
Klemen Prepelič (Real Madrid) – ni stopil na parket.

Anthony Randolph (Real Madrid) – 18 minut, 16 točk (2/4 za dve, 4/6 za tri), 2 skoka, 1 pridobljena žoga; indeks 15.

Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa) – 4 minut, brez točk; indeks -2.

Kevin Pangos (FC Barcelona Lassa) – 24 minut, 11 točk (4/7 za dve, 1/3 za tri), 2 podaji; indeks 7.