Barbarič junak Portoroža proti Lastovki

V sredo se je začelo 7. kolo Lige Telemach. V Domžalah je gostovala ekipa Portoroža, ki je slavila zmago z 79:74. Znova se je izkazal MVP preteklega kola Jan Barbarič. Mladi reprezentant se je razigral v tretji četrtini, k uspehu ekipe pa tokrat prispeval 28 točk, 8 skokov in 3 podaje.

Preostali dvoboji 7. kola bodo na sporedu v soboto. Ob 19.00 se bosta začeli tekmi med Rogaško in Zlatorogom ter Hopsi in Heliosom, uro za tem pa bodo košarkarji na parket stopili še v Škofji Loki, kjer se bosta na gorenjskem derbiju udarila LTH Castings in Šenčur Gorenjska gradbena družba.

Liga Telemach, 7. krog, 2.12.
Lastovka – PORTOROŽ 74:79 (13:8, 18:23, 10:26, 23:22)
(Šaškov 25 (4 podaje), Šutulović 17 (5 podaj); Barbarič 28 (8 skokov), Hodžić 13)

Po zgodovinski prvi zmagi v Ligi Telemach so košarkarji Lastovke v sedmem kolu morali priznati premoč Portorožu. Ta je v drugem polčasu uveljavil svoje izkušnje, predvsem pa dobro igro mladega slovenskega reprezentanta Jana Barbariča, ki je dosegel 28 točk, imel osem skokov in bo znova kandidat za najkoristnejšega igralca kroga. Naziv MVP je prejel že v prejšnjem kolu, ko je prav tako zbral statistični indeks 32.

Portorož je tako zabeležil drugo zaporedno zmago, skupaj tretjo v sedmih nastopih. Poleg dobre igre Barbariča so do dvomestnega števila točk prišli še Sedin Karavdić (14), Alen Hodžić (13) ter Vjekoslav Petrović (10), predvsem pa so gostje bolje skakali. V napadu so ujeli 13 žog, kar je na koncu nagnilo tehtnico na njihovo stran.