Avstrijske trojke usodne za Laščane

Rubrika: Eurocup

Laščani so doživeli nov poraz. V mestu ob Savinji se je tokrat veselil avstrijski Güssing, ki je porazil Zlatorog z 98:89. Anthony Watts je prispeval 21 točk za goste, v domači vrsti se je izkazal Miha Vašl (25 trojk).

Pokal Fiba Cup, 2. krog, 4.11.
Zlatorog – GÜSSING 80:98 (16:30, 22:18, 23:21, 19:29)
Zlatorog: Jurak 6 (7 skokov), Barič 4, Krušič 4, Vašl 25 (6/8 za 3, 5 podaj), Abrams 13, Vujasinovič 13 (6 podaj), Djekić 9, Čebašek 10

Domačini so zadnjič vodili pri rezultatu 11:10, čemur je sledila serija 0:9, četrtina pa se je končala s kar +14 (16:30) v korist gostov. V drugi četrtini so domačini zaigrali nekaj boljše, s košem Danijela Vujasinoviča so prišli na 38:45 (19. minuta), v 30. minuti pa je bilo celo 61:67. Ko je v 31. minuti Jamar Abrams zadel za 63:69, so domači simpazizerji (500 jih je bilo) pomislili, da bo ekipa trenerja Predraga Milovića zmogla preobrat. Bližje kot na 73:79  so zlatorogi niso prišli.

Gostje so zadeli 13 trojk (iz 21 metov), Laščani 12 (porabili so 28 žog). Avstrijska ekipa je izjemno zadevala iz igre – 59.6%, gostitelji le s skromnimi 44%.