Athlete in Triglav zanesljivo do vodstva z 1:0

S tekmama v Kranju in Celju se je v sredo začela končnica 1. SKL za ženske. Prvih zmag v polfinalnem nizu sta se razveselili zasedbi kranjskega Triglava ter Athlete Celja. Gorenjke so grosupeljski Grosbasket odpravile z 59:54, aktualne prvakinje pa tekmice iz Maribora kar s 105:46.

Drugi tekmi polfinalnega niza, v katerem bodo ekipe igrale na dve dobljeni srečanji, bosta na sporedu v petek v Mariboru in v soboto v Grosupljem, medtem ko morebitni tretji sledita v torek, 7. aprila.

Na uvodnih tekmah je bilo pričakovano bolj tesno na srečanju v Kranju, vendar je bila tudi tam zmaga domače ekipe precej suverena. Triglavanke so sicer že po dobrih petih minutah igre ostale dodatno oslabljene na mestu organizatorja igre, saj je Manca Jelenc zaradi poškodbe gležnja že končala sezono, Sara Meden pa je obsedela na klopi s štirimi osebnimi napakami. A to Gorenjk ni zmotilo. Veliko dela je od tedaj napravila 17-letna Nina Jesenšek in bila ena najzaslužnejših posameznic za vodstvo svoje ekipe ob koncu 15. minute s 24:14. Grosupeljčanke so se nato spustile v lov za tekmicami, a so te na njihove napade vedno našle pravi odgovor. Z nizom 11:2 so do 28. minute ušle na 47:31, kar je bilo dovolj za vodstvo v polfinalu z 1:0.

“To tekmo smo odigrali enako kot zadnje medsebojno srečanje. Nasprotnicam smo znova podarili zmago. Naša obramba je bila na trenutke dobra, a po napakah so nam Kranjčanke hitro ušle na 10, 11 točk razlike. Nato smo jih uspeli ujeti, a hitro znova prejeli kakšno trojko. Znova smo bili tudi nerazpoloženi v napadu. Imeli smo 16 napadov več, a zgrešili obilo neoviranih metov. S takšnimi napakami se tekme enostavno ne da dobiti. Moramo se vrniti nazaj, na drugi tekmi v Grosupljem nas zanima le zmaga,je po tekmi dejal trener Grosupeljčank Dragomir Bukvić, ki še vedno ni mogel računati na poškodovano Alino Gjerkeš, medtem ko so Kranjčanke sijajno zaustavile preostali najboljši posameznici Haleigh Lankster in Martino Osterman, ki sta s skupnim metom iz igre 6:33 dosegli vsega 19 točk.

Povsem brez težav pa so se skozi prvo polfinalno tekmo sprehodile Celjanke, ki lovijo 11. lovoriko državnih prvakinj. Mariborske tekmice so že po dobrih šestih minutah in pol zaostajale z 21:6, v nadaljevanju pa se je razlika le še povečevala.

1. SKL za ženske, polfinale, 1. tekmi

Sreda, 1. april:
ATHLETE CELJE
– Maribor 105:46 (27:15, 26:9, 32:14, 20:8) /1:0/
(Abramovič 20, Lešek 15 in 8 skokov; Drozg 14 in 8 skokov, Unverdorben 12)

Damir Grgič, trener Athlete Celja:
“Čestitke igralkam za pravi pristop in visoko zmago. V petek lahko na drugi tekmi odigramo še bolje ter se uvrstimo v veliki finale. Počasi korakamo priti želenemu.”

Sergej Ravnikar, trener Maribora:
“Na prvi polfinalni tekmi nismo imeli prave rotacije, skozi tekmo pa smo igrali s štirimi kadetinjami. Poznala se nam je tudi odsotnost Stergarjeve. Na agresivno celjsko igro se nismo najbolje odzvali, pri toliko izgubljenih žogah pa boljšega izida ne moreš pričakovati. Na petkovi tekmi bomo to skušali popraviti.

TRIGLAV – Grosbasket 59:54 (16:9, 15:15, 19:11, 9:19) /1:0/
(Žibert 19, Mićunović 13; Osterman 14 (7 skokov), Gabrovšek 12)

Gašper Sluga, trener Triglava:
“Dosegli smo to, kar smo si želeli. Na domačih tleh smo prišli do zmage in v polfinalnem nizu povedli z 1:0. Tekmo smo imeli imeli večino časa pod kontrolo, povedli že za 17 točk, a nas je nato ta prednost uspavala. Prišli smo do tesne končnice, v kateri pa zmagovalec ni bil vprašljiv. Po takšni tekmi sem lahko vesel, da se nobena izmed igralk ni poškodovala, saj je vse skupaj bolj mejilo na rokoborbo kot košarko. Čestital bi sodnikoma, da sta lahko ob takšni igri sploh držala enak kriterij skozi celotno tekmo. Zahvalil bi se rad še vsem navijačem, ki so napolnili dvorano na Planini. Mi smo z mislimi že na sobotni tekmi.

Dragomir Bukvić, trener Grosbasketa:
“To tekmo smo odigrali enako kot zadnje medsebojno srečanje. Nasprotnicam smo znova podarili zmago. Naša obramba je bila na trenutke dobra, a po napakah so nam Kranjčanke hitro ušle na 10, 11 točk razlike. Nato smo jih uspeli ujeti, a hitro znova prejeli kakšno trojko. Znova smo bili tudi nerazpoloženi v napadu. Imeli smo 16 napadov več, a zgrešili obilo neoviranih metov. S takšnimi napakami se tekme enostavno ne da dobiti. Moramo se vrniti nazaj, na drugi tekmi v grosupljem nas zanima le zmaga.