Athlete Celje, Triglav in Maribor do zmag

Mariborčanke so z rezultatom 63:59 slavile na gostovanju v Slovenskih Konjicah. Triglav je s kar 47 točkami razlike ugnal ekipo Janine. V zadnji tekmi dneva so aktualne državne prvakinje iz Celja v Grosupljem prišle do prve zmage v novi sezoni (100:56).

Mariborčankam derbi

V tekmi dve ekipi iz Štajerske so zmago slavile Mariborčanke, ki so bile z rezultatom 62:59 boljše od košarkaric Konjic. Tekmo so bolje začele domače košarkarice, ki so dobile prvih deset minut s petimi točkami prednosti. Mariborčanke so v sedmi minuti druge četrtine prešle v vodstvo, ki ga do konca tekme niso izpustile iz rok. V tretji četrtini je razlika narasla na deset točk. Domačinke so se v zadnjem delu tekme vrnile v igro in se pri rezultatu 57:54 povsem približale gostjam. V odločilnih trenutkih srečanja so Mariborčanke ohranile mirno kri in zmagale z rezultatom 63:59. Pri domačih se je znova izkazala Katja Klančnik, ki je 19 točkam dodala 11 skokov, pri gostujoči ekipi pa je bila najbolj razpoložena Kuzma s 24 točkami.

Prva proti Triglavu

Triglavanke so v tretjem kolu gostovale v Rogaški Slatini pri tamkajšnji Janini. Domačinke so odigrale sploh prvo srečanje v tej sezoni državnega prvenstva. Kranjčanke so bile boljši tekmec od prve do zadnje minute. Pri košarkaricah Janine je bila za igro razpoložena le ena igralka. Iva Serdar je dosegla 21 točk in ujela 13 odbitih žog. Pri gostjah, ki so slavile z rezultatom 80:33, je največ točk dosegla Sandra Jevtović (22). Kranjčanke so tako zabeležile še tretjo zmago v tej sezoni državnega prvenstva, Slatničanke pa so zabeležile prvi poraz.

Celjanke so v Grosupljemu prišle do visoke zmage. Štajerke so že v prvi četrtini naredile odločilno razliko. Prvih deset minut so gostje dobile z rezultatom 26:12. Drugo četrtino so aktualne državne prvakinje odigrale še boljše in jo dobile z 21 točkami razlike. Grosupeljčanke so dobro odigrale le tretjo četrtino, ki so jo dobile s sedmimi točkami razlike. Celjanke so v zadnjem delu tekme še povečale svojo prednost in slavile prvo zmago v novi sezoni državnega prvenstva z rezultatom 100:56.

V prvem srečanju tretjega kola med Domžalami in Ilirijo so slavile gostje iz Ljubljane, ki so velik korak k zmagi naredile že v prvi četrtini, v kateri so dosegle kar 29 točk. Na koncu so slavile z rezultatom 81:50.

1.SKL(Ž), 3. krog, 15.10.
Konjice – MARIBOR 59:63 (18:13, 14:22, 11:16, 16:12)
(Klančnik K. 19 (11 skokov), Zdovc in Ramšak po 11; Kuzma 24 (7 skokov), Cvijanovič 17, Galič, Kranjc in Škobalj po 6)

Stojan Fink, trener Konjic:
“Za nami je težka tekma.”

Andrej Kuzma, trener Maribora:
“Čestitke mojim dekletom za odlično tekmo in zmago. Uspelo nam je parirati v skoku, kar je bilo ključno. Lepo je videti, da imamo v rotaciji vedno več igralk, saj dekleta pridno izkoriščajo ponujeno priložnost. V Slovenskih Konjicah ne bo slavilo prav veliko ekip, kar da naši zmagi še posebno težo.”

Janina – TRIGLAV 33:80 (8:24, 10:18, 6:21, 9:17)
(Serdar 21 (13 skokov), Tomić 8, Bastašič 3 (8 skokov); Jevtović 22 (8 skokov), Žibert 13, Seničar 12 (9 skokov))

Slobodan Rmuš, trener Janine:
“Po pričakovanjih so prepričljivo zmagale košarkarice Triglava. Slabo smo nadzorovali skok in izgubljene žoge. Posledično so Kranjčanke dosegle veliko lahkih košev. Upam, da se dvignemo v formi že na naslednji tekmi proti Grosupljemu. Takrat bo igrali okrepljeni, saj se nam bo pridružila Bojana Đurić.”

Bojan Lazić, trener Triglava:
“Dosegli smo zastavljene cilje in zanesljivo zmagali. Vesel sem zaradi dveh razlogov. Prvič, da smo odpravili napake iz prejšnjih tekem in drugič, da smo igralni čas ustrezno razporedili med vse košarkarice. Čestitam svojim dekletom za korektno odigrano srečanje. Zahvaljujem se domači ekipi za pošteno igro in jim želim veliko sreče v nadaljevanju sezone.

Grosuplje – ATHLETE CELJE 56:100 (12:26, 9:30, 25:18, 10:26)

Slavko Duščak, trener Grosupljega:
“Škoda, ker smo tako bojazljivo začeli tekmo. V drugem polčasu smo pokazali, da lahko igramo tudi z boljšimi ekipami in potrebno je graditi na tem. Slabo smo zapirali in nasprotniku dopustili preveč skokov v napadu. Čestitam Celjankam za zmago.”

Damir Grgić, trener Athlete Celja:
“Menim, da smo zasluženo zmaga. Tekmo smo kontrolirali od samega začetka in že v prvem polčasu prišli do visoke prednosti. Čestitam mojim igralkam za zmago, košarkaricam Grosupljega pa za pošteno tekmo.”