Athlete Celje premočan za Grosuplje, Grgič je vedel, da bo težko

Košarkarice Athlete Celja v državnem prvenstvu ostajajo neporažene. Na zaostalem srečanju tretjega kola drugega dela so po izjemno izenačeni tekmi v končnici uspele odbiti napade Grosupeljčank in na gostovanju slaviti zmago s 77:70.

1803_athlete

Tekmo so veliko bolje začele domačinke, ki so na začetku 12. minute vodile za 10 točk (27:17), nakar so Celjanke v štirih minutah napravile preobrat in po delnem nizu 13:0 povedle s 30:27. Ekipi sta bili nato tesno poravnani do konca 24. minute, ko so aktualne slovenske prvakinje z agresivno obrambo po celotnem igrišču izsilile nekaj napak domačink, povedle s 54:47, toda to ni bilo dovolj za miren zaključek srečanja. V prvi minuti zadnje četrtine so se Grosupeljčanke uspele približati na 61:59, pa nato znova popustile in zmaga je z njihovimi tekmicami odšla na Štajersko.

“Na tekmi smo iskali slabe strani celjske ekipe. Naša dekleta so se v igri dobro odzvala. Izgubljali smo, a se nato začeli vračati. Ponosen sem na to, punce so začele verjeti vase,je bil kljub porazu z napredkom zadovoljen grosupeljski trener Slavko Duščak, v mislih pa še vedno imel visok poraz v polfinalu Pokala članic, ki ga je njegova ekipa proti Athletu izgubila z 48:86.

V obeh zasedbah so tokrat izstopale košarkarice, ki so v preteklih sezonah nosile dres nasprotnega moštva. Za Grosuplje je Rebeka Abramovič dosegla 27 točk in osem skokov (indeks 26), medtem ko je za celjsko vrsto 16-letna Zala Friškovec prispevala 16 točk, točko manj pa je ob devetih skokih dodala kapetanka Tina Jakovina (4/4 za dve, 1/1 za tri, prosti meti 4/5, indeks 26)

Za obe ekipi se državno prvenstvo nadaljuje že to soboto. Grosuplje bo v 5. kolu gostovalo v Mariboru, Celjanke pa na novem gostovanju znova čaka težak obračun s Triglavom.

1.SKL (Ž), 3. krog, 17.3.
Grosuplje – ATHLETE CELJE 70:77 (21:17, 18:22, 18:22, 13:16)
(Abramovič 27 (8 skokov), Rahmanović 9 (9 skokov); Friškovec 16, Jakovina 15 (9 skokov))

Slavko Duščak, trener Grosupljega:
“Na tekmi smo iskali slabe strani celjske ekipe. Naša dekleta so se v igri dobro odzvala. Izgubljali smo, a se nato začeli vračati. Ponosen sem na to, punce so začele verjeti vase. V nekaterih trenutkih nismo zaprli prostora pod lastnim obročem, v napadu pa nismo bili dovolj odločni.

Damir Grgić, trener Athlete Celja:
“Zavedali smo se, da nas v Grosupljem čaka težka tekma. Mislim, da smo potek tekme prelomili v tretji četrtini, ko smo prikazali boljšo obrambo kot v prvem polčasu ter nato dosegli pomembno zmago. Naredili bomo vse, da redni del državnega prvenstva končamo na prvem mestu. Upam, da bomo imeli na tekmi s Triglavom na voljo že vse igralke.”