Armstead spisal novo pravljico – Krka slavila pri Partizanu v Pionirju!

Košarkarji Krke so prvič v zgodovini ABA Lige v Pionirju ugnali Partizan z 68:64. To je šele druga zmaga Novomeščanov nad Beograjčani, za katere je Edo Murić na debiju dosegel 22 točk, na enajstih medsebojnih obračunih! Varovanci Aleksandra Džikića, znova pod poveljstvom neverjetnega Malcolma Armsteada s 26 točkami, so izkoristili precej slabši kader Partizana in mladost njegovih košarkarjev, ki so v ključnih trenutkih tekme grdo grešili tudi odprte mete.

Aleksandar Džikić v Beogradu ni mogel računati na usluge Nebojše Joksimovića in že dlje poškodovanega Luke Lapornika.

Novomeščani so tekmo v dobro popolnjenem Pionirju začeli hrabro in kmalu povedli za šest točk, Partizan pa jim je vseskozi dihal za ovratnik. Izid prve četrtine (15:17) je postavil Malcolm Armstead z metom z razdalje preko Borisa Dalloja. V tem delu igre je bil pri domačinih razpoložen le Edo Murić z 8 točkami, kasneje se mu je pridružiš še Mihajlo Andrić. Druga četrtina ni spremenila poteka igre, Krka je po trojki Mirka Mulalića povedla 24:18, a so se črno-beli znova vrnili in prek trojke Andrića za 31:29 sploh prvič prešli v vodstvo. Z dvema prostima metoma je izid pred odhodom na glavni odmor poravnal Jasmin Hukić.

V tretji četrtini je Partizan prevzel pobudo in po košu ter dodatnem prostem metu Murića povedel s 44:36. Kmalu se je začela izjemna serija Krke 10:0, v tem obdobju je bil izključen domači strateg Duško Vujošević in Armstead je ta del igre zaključil s polaganjem za vnovično vodstvo slovenskih državnih prvakov z 51:49.

Armstead preko Murića, zadnja spet Hukiću

Vse bolj se je tekma bližala koncu, bolj so bili mladi domačini nervozni. Stik s Krko oz. bolje rečeno Armsteadom je držal le Murić, ki je prodiral, zaključeval in zaposloval soigralce. Ko je ameriški organizator igre ravno preko slovenskega krilnega košarkarja zadel met s polrazdalje za 66:62 dve minuti pred koncem, je postalo jasno, da je Krka pred velikim podvigom. Zadnji žebelj v krsto 6-kratnih prvakov ABA Lige je po podaji Armsteada znova zabil Jasmin Hukić s polaganjem in postavil končni izid.

Slovenska kluba se tako lahko po štirih tekmah pohvalita s stoodstotnim izkupičkom, česar bržkone ni nihče pričakova. Ljubljančani tako zasedajo drugo mesto na lestvici, Novomeščani pa tretje. Union Olimpijo v tretjem kolu čaka zahtevno gostovanje pri Crveni zvezdi, Krka pa doma pričakuje Metalac.

ABA Liga, 2. kolo

Sreda, 8. oktober:
Partizan – KRKA 64:68 (15:17, 16:14, 18:20, 15:17)
(Murić 22, 4 skoki in 3 podaje v 37 minutah, Gagić 13 in 7 skokov; Armstead 26, Rojc 13)

SZOLNOK – Metalac 67:51 (20:17, 15:4, 19:13, 13:17)
(Vojvoda 16, Brkić 12 in 7 skokov; Otašević in Majstorović po 8)

Igokea – BUDUĆNOST 62:70 (8:18, 21:20, 18:16, 15:16)
(Bunić 20 in 7 skokov, Drenovac 12; Subotić 19, Reynolds 12, … Čapin 2 točki in 3 podaje v 16 minutah=

LEVSKI – Mega Vizura 98:89 (25:15, 32:23, 18:27, 23:24)
(Heath 18 in 7 podaj, Zahariev 17; Marelja 19, Jokić 15, 6 skokov in 6 podaj)

Torkove tekme: Odličen začetek Olimpije, padla Cedevita, prosti meti ostajajo rak rana