Anthony Davis s pošastno predstavo pod obročema izničil Dragićevih 23 točk

V severnoameriški Ligi NBA je bilo v petek na sporedu kar 14 obračunov. Na parketu smo videli tudi Gorana Dragić, ki je znova prikazal odlično predstavo, a njegovih 23 točk, ni uspelo preprečiti poraza Miami Heat proti New Orleans Pelicansem (87:91). Beno Udrih je z Detroit Pistonsem izgubil proti Golden State Warriorsem, s 113:119, Savinjčan pa ob tem ni stopil na parket.

Košarkarji Miami Heat so v petek v New Orleansu iz rok izpustili odlično priložnost za drugo zaporedno zmago, oziroma 11. zmago v tej sezoni. Proti New Orleans Pelicansem so igralci Vročice v tretji četrtini vodili s 14 točkami razlike, na koncu pa morali priznati poraz, s 87:91.

Na koncu sta bila odločilna delna izida 15-0 in 12-0, s katerima so Pelikani preobrnili potek tekme. V zadnjih 15 minutah tekme je tako Miami dosegel le 19 točk, vse v zadnji četrtini, košarkarji iz Floride pa so v tem delu igre izgubili kar šest od 15 žog. Zelo razpoložen je bil tudi drugi najboljši strelec Lige NBA, Anthony Davis, ki je dosegel 28 točk, zbral 22 skokov (osebni rekord) in blokiral štiri mete nasprotnikov. Davis je bil najboljši prav po glavnem odmoru, ko je dosegel 19 točk in vknjižil 14 skokov.

Najboljši strelec gostov je bil naš Goran Dragić, ki je tekmo zaključil s 23 točkami, tako pa se nadaljuje njegov niz tekem, na katerih doseže dvomestno število točk. Goran je svojemu točkovnemu izkupičku dodal še pet podaj in štiri skoke. Hassan Whiteside je v statistiko vpisal 18 skokov in 10 točk, Justise Winslow pa je dosegel 12 točk, a po tretji četrtini ni več našel poti do koša.

Vnovič je bil sijajen glavni kandidat za naslov najkoristnejšega igralca rednega dela sezone, Russell Westbrook. V Bostonu je proti Celticsom še tretjič zapored presegel mejo 40 točk, vknjižil tudi 14. trojni dvojček te sezone, hkrati pa v končnici tekme zadel trojko, s katero je le še potrdil zmago Oklahome City Thunder nad Bostonom (117:112).

Westbrook je tekmo zaključil s 45 točkami, 11 podajami in 11 skoki. Dosegel je zadnjih 15 točk svojega moštva, med njimi tudi osem zaporednih med delnim izidom 10-0, s katerim si je Oklahoma City dokončno priigrala zmago. Žogo je v odločilnih trenutkih v svoje roke vzel prav Westbrook, svoj prvi koš iz igre je dosegel šele v četrti minuti druge četrtine, in v zadnjih 75 sekundah tekme zadel dva pomembna meta za tri točke. Enes Kanter in novinec Domantas Sabonis sta oba dosegla po 20 točk za Oklahomo City, ki je pred tekmo z Bostonom izgubila tri od petih tekem. Za Boston je Isaiah Thomas dosegel 34 točk in zbral 10 podaj, Al Horford pa je dosegel 23 točk. Celticsi so pred petkovo tekmo dobili pet zaporednih tekem.

Liga NBA, redni del sezone, 23. 12.:

CHARLOTTE – Chicago 103:91 (22:26, 26:14, 27:27, 28:24)
(Batum (11 skokov, 10 podaj) in Walker (5 skokov) po 20; Butler 26, McDermott 15)

ORLANDO – LA Lakers 109:90 (30:14, 27:26, 29:29, 23:21)
(Payton 25 (9 podaj), Ibaka 19 (11 skokov); Clarkson 18 (5 skokov), Russell 15)

CLEVELAND – Brooklyn 119:99 (29:15, 37:15, 32:17, 21:42)
(James 19 (6 podaj, 5 skokov), Thompson 16 (11 skokov); Lopez 16, Dinwiddie 13)

Boston – OKLAHOMA CITY 112:117 (28:25, 26:33, 25:30, 33:29)
(Thomas 34 (10 podaj), Horford 23 (6 skokov); Westbrook 45 (11 podaj, 11 skokov), Sabonis in Kanter (6 skokov) po 20)

Detroit – GOLDEN STATE 113:119 (32:33, 27:24, 25:31, 29:31)
(Harris 26 (7 skokov), Caldwell-Pope 25; Durant 32 (8 skokov), Curry 25 (8 podaj))

MILWAUKEE – Washington 123:96 (37:29, 36:29, 27:20, 23:18)
(Antetokounmpo 39 (8 skokov, 6 podaj), Parker 21 (8 skokov); Porter Jr. (5 skokov) in Wall (10 podaj) po 18)

MEMPHIS – Houston 115:109 (25:31, 29:18, 23:26, 38:34)
(Conley 24 (5 podaj), Gasol (5 skokov) in Randolph (5 skokov) po 16; Anderson 31 (7 skokov), Gordon 17)

NEW ORLEANS – Miami 91:87 (25:28, 19:21, 20:19, 27:19)
(Davis 28 (22 skokov), Holiday 22 (6 podaj); Dragić 23 (5 podaj), Winslow 12 (7 skokov))

Minnesota – SACRAMENTO 105:109 (26:25, 29:26, 30:27, 20:31)
(LaVine 40 (6 skokov), Towns 20 (13 skokov, 5 podaj); Cousins 32 (7 skokov, 7 podaj), Tolliver 17)

Denver – ATLANTA 108:109 (29:29, 26:22, 27:31, 26:27)
(Gallinari 21 (11 skokov), Chandler 19 (11 skokov); Schroder 27 (6 skokov, 5 podaj), Millsap 20 (8 skokov))

Utah – TORONTO 98:104 (29:28, 22:28, 23:16, 24:32)
(Hayward 23 (5 podaj), Lyles 19 (7 skokov); Lowry 36 (5 podaj), DeRozan 24 (6 skokov))

PHOENIX – Philadelphia 123:116 (24:31, 29:35, 28:19, 42:31)
(Bledsoe 24 (11 podaj), Booker 23 (6 skokov, 6 podaj); Embiid 27 (7 skokov), Rodriguez 21 (7 podaj))

Portland – SAN ANTONIO 90:110 (27:27, 18:30, 27:30, 18:23)
(Lillard (10 podaj, 5 skokov) in McCollum (6 skokov) po 16; Leonard 33, Mills 23 (5 podaj))

LA Clippers – DALLAS 88:90 (24:21, 27:29, 21:18, 16:22)
(Crawford 26 (6 podaj), Rivers 16; Barnes 24 (6 skokov), Nowitzki 17)

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2016/17):

Beno Udrih (Detroit Pistons) – ni igral.
Goran Dragić (Miami Heat) – 34 minut, 23 točk (8/13 za dve, 2/4 za tri, 1/3 PM), 4 skoki, 5 podaj in 3 izgubljene žoge.