All stars za dekleta: Slavili ekipi Eve Lisec in novomeških legend (VIDEO)

V novomeški športni dvorani Marof je zaključen letošnji ženski All-Stars, ki je znova pokazal najboljše v slovenski ženski košarki. Na tekmi članic je zmago slavila ekipa Eve Lisec, VIP tekmo pa so dobile legende Novega mesta, ki so premagale ekipo Košarkarske zveze Slovenije.

Ženski All-Stars 2015 (Novo mesto, dvorana Marof, nedelja, 11. januarja)

Tekma članic:
Ekipa Marice Gajić – EKIPA EVE LISEC 86:108 (20:27, 16:31, 28:21, 22:29)
Ekipa Marice Gajić:
Abramovič 4, Brekalo 12, Kotar 7, Kastelic 5, Leskovšek 2, Jevtović 18, Gajić, Bastašič 1, Osterman 20 (14 skokov), Sever 11, Gagić 6 (Srdić 2).
Ekipa Eve Lisac: Zdolšek, Gregorcic 12 (9 skokov), Jakovina 2, Jelenc 10, Lisec 12 (8 skokov, 5 podaj), Milankovič 11, Vene, Piršič 26 (7 skokov), Špacapan 13, Zalar 11 (6 podaj), Ilievski 11.

Praznik slovenske ženske košarke, ki je potekal v novomeški dvorani Marof, se je tradicionalno končal s tekmo članic, med ekipama, ki sta ju izbirala Marica Gajić in Eva Lisec. Na žalost Gajićeve, igralke Atheleteja Celja, nismo videli na parketu, zmagala pa je ekipa Lisčeve, s 108:86. Za najkoristnejšo igralko tekme je bila izbrana Maša Piršič iz Triglava, ki je dosegla 26 točk in zbrala sedem skokov.

Prvi del igre je po zaslugi boljšega meta iz igre pripadel ekipi Eve Lisec, vodstvo pa je ob začetku druge četrtine že doseglo dvomestno številko. Ko je dve minuti pred koncem prvega polčasa semafor kazal 53:32 v korist ekipe Eve Lisec, je bilo v Novem mestu že vse odločeno. Igralke so do konca tekme igrale za zabavo, rezultat pa na koncu ni bil več pomemben. Do konca tekme smo videli še veliko atraktivnioh potez, igralke pa so se razigrano zabavale z žogo.

Na začetku drugega polčasa je ekipa Marice Gajić dobila tudi novo soigralko – Anita Kastelic, sicer igralka Grosbasketa, je prevzela sodniško piščalko, igralski dres pa si je nadela sodnica Borka Srdić, in se tudi vpisala med strelke.

Velika zmagovalka Sonyevih trojk je postala igralka Domžal, Katja Špacapan, ki je kljub slabemu začetku v predtekmovanju, v finalu naravnala merilne naprave in premagala Rebeko Abramovič iz Athleteja Celja. Med tretjo in zadnjo četrtino je potekal tudi Telemachov izziv, zmagale pa so Anita Kastelic iz Grosbasketa, Vesna Sever iz Odeje, in Maša Piršič iz Triglava.

NAJKORISTNEJŠA IGRALKA TEKME ČLANIC: Maša Piršič (Triglav).
ZMAGOVALKA SONYJEVIH TROJK: Katja Špacapan (Domžale).
ZMAGOVALKE TELEMACHOVEGA IZZIVA: Anita Kastelic (Grosbasket), Vesna Sever (Odeja) in Maša Piršič (Triglav).

VIP tekma:
VIP NOVO MESTO
– VIP Košarkarska zveza Slovenija 60:59 (6:20, 29:20, 12:4, 13:15)
VIP Novo mesto:
Menih 8 (7 skokov), Bostič, Vučkovič, Burgar 4 (5 skokov), Smodiš 19 (13 skokov, 5 podaj), Srebrnjak 4 (5 skokov), Štravs 2, Kek 2, Filipčič, Bratož, Petrov 9 (5 skokov), Macedoni 6, Cerkovnik 6.
Ekipa Košarkarske zveze Slovenija: Avanzo 9, Hvala 4 (6 skokov), Grobelnik 2, Markovič 6, Horvat 3, Kolman, Duščak, Bremec Homar, Trifunovič 7, Kotnik 10 (8 skokov), Šarenac 18 (8 skokov).

VIP tekma med košarkarskimi legendami Novega mesta in legendami Košarkarske zveze Slovenije se je igrala po posebnih pravilih, tako da je prav vsak udeleženec tekme prišel na svoj račun. Dvoboj se je končal z zmago novomeških legend, 60:59.

Kot prve so na parket v uvodnih desetih minutah stopile igralke in z lepimi potezami ogrele publiko, v nadaljevanju pa so vajeti prevzeli igralci. Do takrat si je ekipa Košarkarske zveze nabrala že udobnih 16 točk naskoka, toda v drugem delu prvega polčasa so Novomeščani s hitro igro razliko počasi topili in pred drugim polčasom so zaostajali le za pet (40:35).

V drugih 20 minut sta ekipi vstopili z nekoliko izpraznjeno žogo, ki je zato lepo krožila med igralci in igralkami, novomeške legende pa so se po devetih minutah igre povsem približali predstavnikom Košarkarske zveze, ob koncu prve polovice drugega polčasa pa tudi povedli s 47:44. V zadnjih minutah tekme sta ekipi zaigrali z rokometno žogo, s katero se nihče ni znašel najbolje, zato se je na parket kmalu vrnila košarkarska. V zadnji minuti sta na parket stopili ekipi v celotni postavi, številčnost pa so bolje izkoristile legende Novega mesta in zmagale s 60:59.