All-stars: Serija atraktivnih potez, Ritlop pri 18-ih točkah (VIDEO)

V ljubljanski dvorani Stožice je All-Stars 2014 postregel s tekmami fantov v vseh mlajših starostnih kategorijah. Igralci niso razočarali in postregli so z odlično košarkarsko predstavo.

All Stars 2014, 28.12.

Tekma fantov U13:
Beli – MODRI 63:70 (15:20, 10:10, 12:25, 26:15)

Ekipa Modrih je že zgodaj prevzela pobudo na igrišču in kljub temu, da so jim Beli v prvem polčasu vztrajno dihali za ovratnik, ob koncu tretje četrtine povedla za 18 točk. Beli so ob koncu tekme nekoliko zagrozili in se približali na štiri točke zaostanka, a so Modri ohranili mirne živce in zmagali s 70:63.

Tekma fantov U15:
Beli – ZELENI 48:74 (18:10, 12:19, 8:20, 10:25)

Ekipa Belih je še ob koncu prve četrtine vodila z 18:10, nato pa so Zeleni naslednjih 20 minut tekme dobili z rezultatom 39:20, in tekmo obrnili povsem v svojo korist. V zadnji četrtini se dogajanje na parketu ni spremenilo, zmago Zelenih s 74:48 pa je z zabijanjem potrdl Nik Dragan.

Najbolj borben igralec tekme: Kim Klavžar (Logatec).

BELI – Zeleni 86:65 (29:12, 18:14, 19:15, 20:24)
Beli:
Ožegovič 8, Mesiček 14, Tabak 5, Kužnik 7, Kraljević 18 (9 skokov), Marinč 8, Janežič 6, Bratec 3, Vesel 2, Jurček 5, Jeseničnik 2, Barič 8.
Zeleni: Rožanec 5, Matijevič 6, Martinčič 4, Kerič, Habat 8, Hadalin 4, Kocman 9, Košir 2, Durnik 16 (8 skokov), Čančar 3, Lisica 6, Kalagasidis 2.

Ekipa Belih je že v prvi četrtini povsem prevzela nadzor nad dogajanjem na igrišču in vodstvo iz minute v minuto višala. Videli smo tudi nekaj zabijanj in atraktivnih akcij, na koncu pa je semafor kazal 86:65 v korist Belih. Tekmo si je ogledal tudi novi glavni trener moške reprezentance U18, Aleksander Sekulič.

Najbolj borben igralec: Luka Kraljević (Helios Suns).

BELI – Zeleni 79:74 (24:19, 18:18, 22:17, 15:20)
Beli: Steiner 2, Janc 6 (5 podaj), Ulčar 6, Grušovnik 4, Osolnik 2, Grubelič 6, Durnik 2, Zatežič 13, Zupan 6, Kosi 6, Ritlop 18 (7 podaj), Radanovič 8.
Zeleni: Kavaš 12, Bešter, Abram 6, Kokol 9, Barbarič 2, Šantelj 6, Brodnik 3, Dolenšek 5, Kodrin 20, Leskovar 9, Bukovič, Doljak 2.

Ob atraktivnih potezah in številnih zabijanjih so na tekmi fantov U20 na svoj račun prišli tudi številni obiskovalci tekem mlajših kategorij. Vseskozi je imela rezultatsko prednost ekipa Belih, ki je imela pred zadnjo četrtino deset točk naskoka (64:54). In čeprav je bilo sprva videti, da je zaostanek za Zelene previsok, pa so se vrnili v igro, štiri minute pred koncem zaostajali le s 67:69, a so Beli zbrano ohranili nadzor nad tekmo in slavili zmago z 79:74.