Aleksandar Džikić: »Imam srečo, ker imam Hukića!«

»Utrujen sem,« je po tekmi in zmagi proti Cedeviti priznal Aleksandar Džikić, ki se je s košarkarji Krke podpisal pod največje presenečenje 1. kroga Lige ABA. V takisto rubriko velja prišteti še zmago zmajev nad Cibono, vse pa ima skupen imenovalec – dober uvod Slovenije v regionalno ligo. »Vesel sem, ker smo oboji začeli z zmago. To je dobro za slovensko košarko. Škoda le, ker nimamo tega tretjega kluba. Lani smo se z Olimpijo trudili, potem pa ni želel nihče igrati,« Džikić obžaluje, da sta le dva Slovenca v regionalni druščini.

dzikic_armstead_00

Čeprav le dva, je bilo v petek in soboto veselo. V Novem mestu je padla evroligaška Cedevita.
»Premagali smo enega od dveh glavnih favoritov Lige ABA. To je presenečenje. Zdaj je lepo in prijetno, a pridejo tekme, ko jih bo treba zmagati, in nam bo precej težje. Liga bo tudi letos zahtevna in naporna!«

V prvem polčasu ste Cedevito lovili, z nekaj napak potezami na parketu pa jim dovolili, da so vam v zadnji minuti pobegnili na 38:47.
»Z ničemer nas niso presenetili. Vedeli smo, kako to počnejo. Imel pa sem srečo, ker imam v ekipi Jasmina Hukića, ki lahko igra na mestih od dvojke do štirice.«

To pot je bil krilo.
»V petek zvečer se nam je poškodoval Nebojša Joksimovič, zato se je Hukić prek noči s štirice preselil na trojko in vnovič izvrstno odigral!«

Delovala je tudi obramba.
»V prvem polčasu smo prejeli 47 točk, v drugem pa nam je Cedevita nasula le 25 točk.«

Po koncu tekme so se nekateri že šalili, da bo Malcolm Armstead po dveh, treh tekmah že zanimiv za evropske velikane.
»To je dobro!«

Pa ste vedeli, da je tako dober?
»Da, vedel sem. Ne delam se pametnega, ampak pregledali smo toliko posnetkov. Prepričali smo, da gre za izvrstnega igralca. Tudi svojo univerzo je popeljal na finalni turnir!«

In opozarja Džikić:
»Malcolm toliko dela na tem, da je boljši, da skorajda to ni res.«

To pomeni?
»V letu dni je drastično spremenil svojo igro. V Novem mestu je prišel kot igralec prodora. Proti Cedeviti je bilo nekaj prodorov, a prednjačili so meti z razdalje.«

Zdaj bo imel Malcolm in tudi ostali vaši igralci priložnost, da se izkažete v Beogradu. V sredo gostujete pri Partizanu Eda Murića.
»Vemo, kaj nas čaka na otvoritvi sezone v dvorani Pionir. Nismo favoriti, v Beograd pa odhajamo brez pritiska. Želim si le, da odigramo dobro.«

V dvorani se je na vaši premieri v Novem mestu zbralo nekaj več kot 1000 gledalcev.