Aktualni prvaki na čelu s sijajnim Curryjem do prve zmage

Že na uvodni večer nove sezone Lige NBA so aktualni prvaki Lige NBA, Golden State Warriorsi, na čelu z najkoristnejšim igralcem minule sezone, Stephenom Curryjem, pokazali, da bodo tudi letos težko premagljivi. Curry je dosegel kar 40 točk, od tega 24 v uvodni četrtini, Bojevniki pa so v Oaklandu visoko, s 111:95, odpravili New Orleans Pelicanse.

Pred začetkom dvoboja so Warriorsi v Oracle Centru pod strop dvorane dvignili šampionski prapor in prejeli prstane za osvojitev naslova Lige NBA, kar jim je več kot očitno dalo krila. Prav Curry je tako že v prvi četrtini zadel sedem od prvih devetih metov iz igre, od tega štiri trojke, Golden State pa si je že v uvodnem polčasu priboril naskok desetih točk. Do konca tekme zanesljiva zmaga, že 19. zaporedna na domačem parketu, aktualnih prvakov ni bila ogrožena.

Na obračunu večnih rivalov iz Vzhodne konference, med Cleveland Cavaliersi in Chicago Bullsi, so si zmago v sami končnici tekme, pred očmi predsednika Združenih držav, Baracka Obame, priborili Biki, ki so s 97:95 vknjižili prvo zmago sezone.

Dvoboj je sta odločili obrambni akciji – najprej je Pau Gasol blokiral LeBrona Jamesa pri polaganju, ki bi tekmo izenačil na 97, nato pa je Jimmy Butler prestregel podajo, ko so Cavsi skušali spraviti žogo v igro.

Še pet minut pred koncem tekme so Cavaliersi vodili s 83:82, toda Chicago je v naslednjih minutah odgovoril z delnim izidom 11:2, in pobegnil na 93:85. Ko se je zdelo, da je dvoboj odločen, so se aktualni podprvaki vrnili v igro. Povratnik po poškodbi, Kevin Love, je zadel dve zaporedni trojki, in približal svojo ekipo na 95:97, popoln preobrat pa sta preprečila Gasol in Butler.

Pri Chicagu je bilo razigranih kar nekaj igralcev, največ točk, 19, pa je prispeval Nikola Mirotić, ki je dodal še devet skokov. Derrick Rose je dosegel 18 točk, a iz igre zadel le osem od 22 metov. Prvi zvezdnik Cavsov, LeBron James, je imel skozi celotno tekmo težave z bolečinami v hrbtu, to pa ga ni ustavilo na poti do dvojnega dvojčka (25 točk, 10 skokov).

V Atlanti so Detroit Pistonsi popolnoma razorožili domače Atlanta Hawkse, in jih premagali s 106:94. Bati so dominirali v skoku, ki so ga dobili s kar 59:40, na tekmi pa vodili že z 19 točkami razlike. Hawksi, ki so minulo sezono v rednem delu sezone, zmago slavili na kar 60 tekmah, so bili povsem neprepoznavni.